Kuidas sipelgad leida oma tee koju pesa

Detsember 2018

Video: George Bush, Skull and Bones, the CIA and Illicit Drug Operations (Detsember 2018).

Anonim
Tūkstošiem zinātnieku izpētījuši un pētījuši, kā skumji atrod savu ceļu uz mājām. Un ne tikai tas: šajā kukaiņu spējai ir iesaistīti daudzi mehānismi, kas ļauj no jauna izskatu ne tikai uz kukaiņu pasauli, bet arī no paša cilvēka spējas.

Izrādījās, ka skudras dažādos veidos atradas ceļu uz mājām. Tos izmanto, lai darīt:

orientāciju saules, lai gan lielākā daļa cilvēku par to sauli diez vai spētu orientēties telpā

  • uzglabāšanas ainavas un dažādu objektu
  • ķīmiskajām metodēm
  • "iebūvēto" Pedometrs
  • Zemes magnētiskā lauka .
  • Un cik uzmanīgi paziņojums myrmecology speciālisti (zinātnieki, kas pēta skudras), viņi atzīst, ka pastāv citi mehānismi, kas ļauj skudras unerringly atrast savu ceļu uz mājām, bet vēl nav pētīta cilvēku. Kaut arī katra no iepriekš minētajām metodēm ir ļoti efektīva pati par sevi, tā var nodrošināt skudras ar navigāciju bez kļūdām.

Piezīme

Zinātnieki izsauc savas dzimšanas vai dzimšanas vietas vēlēšanos pēc vārda "mājās" (no angļu mājas - mājas). Tas ir īpaši izteikts lašiem, kas ir nepārprotami upe, kurā izšķīlušies mazuļi no olām, pēc gadiem dzīvo okeāna plašumiem.

Ķīmiskās etiķetes maršrutos

Sintēzes tiek izmantotas ķīmiski orientācijai. Tiem parasti raksturīga augsta jutība pret smaržām un tendence uz ķīmisko saziņu.Skudras nepublicē skaņas, savukārt dažās sugās strādājošie cilvēki ir pilnīgi akli, un viņu smaržvielas joprojām ir vienīgais veids, kā sazināties, meklēt ēdienu un orientēties kosmosā.

Lai sazinātos un marķētu, skudras izmanto dažādus feromonus, kas raksturīgi katrai sugai un katrai konkrētai situācijai.

Tostarp - un marķējot maršrutus. Tas ir interesanti

Smakas arī izmanto daudzi Ants-vergu īpašnieki un insekti parasitizing in inthills. Piemēram, mācoties ražot feromonus, kas raksturīgi konkrētam skudru veidam, viņi ienāk savā mājā un tur vai nu barojas ar skumjām vai to olām, vai nozogas kāpuri, vai vienkārši dzīvo komforta apstākļos.

Lai atgrieztos purvi, katra mutē atstāj mikroskopiskās smaržas zīmes, kad tā pārvietojas. Un ceļi, pa kuru kukaiņi pārvietojas, īpaši bieži tos pievēršas, tāpat kā cilvēks - automaģistrāles. "Rampēta" reiz - tāpat kā ceļš mežā.

Ļoti svarīga un skābēm topohemiska sajūta, pateicoties kurām var noteikt ne tikai etiķetes smaržu, bet arī tās lielumu un virzienu. Šajos smaržos smarža pat nav atrodama suņiem: medību suns, kas klīst uz zirga celiņa, var kļūdīties pie upura kustības virziena. Antī pēc ķīmiskās zīmes uzņemšanas precīzi zinās, kur atrodas iepriekšējā un nākamā etiķete, kā arī kādā pusē malks atrodas un kādā virzienā ir pārtikas avots.

Mums nevajadzētu uzskatīt šo skudras spēju kā oriģinālu bultiņu feromonu zīmēšanu. Tas ir tādas parādības vizuālā interpretācija, taču tā darbojas pēc tāda paša principa: smaržīgās vielas daudzums un smarža uz kukaiņiem un kodēta visa nepieciešamā informācija.

Uz piezīmi

Lai skudras sajauktu, pietiek ar to, ka "ceļa zīmes" smalka "sagraut" ar stiprāku garšu. Parasti šim nolūkam ir pietiekami vienkārša izsmidzināšana ar dziesmām ar dezodorantu. Tomēr, pateicoties skudras iedzimtām rūpēm, ļoti ātri atjauno sākotnējo ceļu.

Tādējādi katras skudras takas ir sava veida ceļš ar daudziem virziena rādītājiem, kas ir saprotami katrai darba personai.

Fiziskie objekti kā uzticami orientieri

Atgādinājums par dažādu objektu un ainavu elementiem, kas ir tik saprotams mums, ir raksturīgs skudras. Tomēr, ņemot vērā pašu kukaiņu lielumu, šim orientācijas veidam ir dažas pazīmes.

Ants atceras savas mēroga objektus: zāles krūmus, atsevišķus akmeņus, plaisas zemē. Būtu pārāk neapdomīgi sagaidīt, ka tie tiks orientēti uz ēkām un upēm.

  • Ant ir aktīvi papildinājis oriģinālo teritorijas attēlu ar sistēmas sistēmu navigāciju pa debess ķermeņiem. Laboratoriskajos eksperimentos tika konstatēts, ka, ja miežu rupjā lopbarība ar ķērpīti kļūst par Sauli, nemainot orientieru atrašanās vietu, kukaiņi ir sajaukti. Protams, dabā šīs situācijas nenotiek, kas padara šo sistēmu par ļoti uzticamu: ja maināt ainavu ap kuņģi (lai notīrītu, piemēram, zāles), kukaiņi joprojām orientējas uz Sauli.
  • Interesanti, ka daži skudri aktīvi apmāca savus biedrus, lai atrastu ceļu mājās un vietu ar ēdienu. Un šāda apmācība nekādā ziņā neatšķiras no vienkārša nākoša viena pļaujmaņa (ēdiena ieguves speciālists) pēc cita: ja "students" atpaliek no "skolotāja", skolotājs gaida viņu un palīdz atrast vislabāko veidu.

Orientēšanās uz sauli

Antu spēja orientēties uz sauli ir ļoti sarežģīta un joprojām tiek aktīvi pētīta.

Pirmkārt, skudras var ņemt vērā virzienu uz sauli, pat ar īsām un mazām kustībām.

Otrkārt, šie kukaiņi zina, kā koriģēt gaismas izstumšanu laika gaitā. Pat tad, ja no mutes no rīta izkļūst miza un atgriežas tikai pēc pusdienlaika, viņš ņems vērā, ka šajā laikā Saule pacēlās virs horizonta.

Treškārt, skudras acīs ir īpašas šūnas, kas ņem vērā saules gaismas virzienu. Tāpēc viņiem nav jāveic nekādi aprēķini: viņu smadzenes pati saņem informāciju no mērķa šūnām un veic nepieciešamo korekciju.

Landmark - Zemes magnētiskais lauks

Vēl nav galīgi zināms, vai visi skudras izmanto Zemes magnētiskā lauka orientāciju vai tikai šim nolūkam īpaši pētītas skudras skudras. Bet eksperimenta rezultātā tika noskaidrots, ka tad, kad smaku zīmes ir salauztas un bez saules gaismas, skudras uzvedība var mainīties, ieviešot dažus traucējumus kukaiņu kustības jomā magnētiskajā laukā.

Visticamāk, jebkura no ant orgāniem darbojas kompasa režīmā, noķerot virzienu uz ziemeļiem, kas, apvienojumā ar citām orientēšanās sistēmām, palīdz kukaiņiem atrast vajadzīgo kustības virzienu. Ar to palīdzību skudras atrast ceļu mājās pat krēslā, kad Saule jau slēpjas aiz horizonta.

Ants atrada māju … pakāpju skaitīšanu!

Un šis atklājums skudras uzvedības jomā bija lielākais pārsteigums etologiem: daudzas skudras sugas, kas meklē pārtikas produktus, uzskata, cik soļu ir veikts noteiktā virzienā.Šodien zinātnieki pat uzskata, ka skudras skaita pakāpes starp katru kārtu.

Šo spēju atklāja pētījumu grupa, kas neveica visvairāk ētisku eksperimentu: vairākas skudras no vienas un tās pašas miesas bija noapaļotas kājas, un vairākas citas - miniatūras pakaļgales tika pielīmētas pie kājām. "Trendkāju" skudras skuju grupa nonāca pakaļgalā, to nesasniedzot, "skudru skudru" grupa veiksmīgi skrēja uz vietas ar ēdienu un sāka meklēt ēdienu tālāk, kur tā neeksistē.

Lielākajā daļā skudru, meklējot ceļu uz mājām un vispār, orientējoties kosmosā, ja ne visi no iepriekšminētajiem, tad vairākas aprakstītās metodes tiek apvienotas, kas palielina meklējamā maršruta pareizību. Daudzām skudrām tas ir īpaši svarīgi. Piemēram, tuksnesī dzīvojošo sugu pārstāvji var riskēt vienkārši sadedzināt saulē vai mirt no sausnas no zemes virsmas ar temperatūru aptuveni 50 ° C, ja īstajā laikā viņi nevarēs atgriezties atdzist caurumā.

Iespējams, ka nākotnē skudras skudras dos cilvēkiem vēl vairāk pārsteigumu kosmosa orientācijas jomā.

Interesants video: piemērs tam, kā skudras velk bagāto bagātu mājas