Kui raske on ant ja mida kaalu ta saab lifti

Detsember 2018

Video: Playful Kiss - Playful Kiss: Full Episode 12 (Official & HD with subtitles) (Detsember 2018).

Anonim

gandrīz visi skudras, kas saistītas ar smagu darbu, pašuzupurēšanos un spēju strādāt dienu un nakti, lai labā kolonija. Pat sakne pastāv: "Strādājiet kā simts skudras." Turklāt zinātnieki ir atklājuši, ka skudras var lepoties ne tikai ar apskaužamu "workaholismu", bet arī ar fiziskām spējām. Un, zinot, cik daudz sīpoli sver, var tikai brīnīties, kā viņi to pārvalda.

Pat skolās skolēni tiek informēti, ka skudras var paceltu slodzi vairāk nekā pašu svaru 10 reizes lielākam par savu svaru. Taču, kā izrādījās, un tas nav robeža - kā pētījums skudras uzzināju vairāk un vairāk iespaidīgs faktus par savām spējām …

Cik smags ir skudru un visas skudras kopumā?

Mēru vidējais svars svārstās atkarībā no sugas no 1 līdz 150 miligramiem. Parasti mūsu melno un sarkano meža skudru sver apmēram 5-7 miligramus.

Vieglākais skudras ir faraoni, visi zināmie vietējie kaitēkļi un dažas tropisko skudru sugas ir tikpat mazas. Sīpolu masa no šo sugu strādnieku kastes ir 1-2 miligrami.

Un dažas no lielākajām skudras sugām ir Dienvidamerikas ķemmīšnas un Āfrikas klaigošās skudras. Bijušais darbinieks skudra sver līdz 90 miligramiem, bet otrajā dzemdē mazkustīgu dzīves laikā rūpīgi pilnība un svars var būt līdz 10 gramiem!

Šajā laikā šāda dzemde katru dienu var ietaupīt līdz 120 000 olām, kas ir arī viens no ierakstiem ne tikai kukaiņos, bet arī citu dzīvnieku vidū kopumā.Bez tam, gan putnu, gan ceļojošās skudras (siafu) ir vienas no visbīstamākajām pasaulē.

Izrādās, ka viena klejojoša antņa karaliene sver pat 200-700 strādnieku. Lai gan ir sugas - piemēram, skudru skriešanās -, kurās dzemde no strādnieku skudras ir praktiski vienāda izmēra vai svara. Bet šīm skudrām ir daudz citu atšķirīgu pazīmju. Piemēram, pat vienkāršas strādnieku skudras var atkārtoties.

Tas ir interesanti

Vislielākie skudras, kas dzīvo uz Zemes, ķermeņa garums ir līdz 7 cm. Ja mēs ekstrapolējam to masu, izrādās, ka šādi monstri nosver aptuveni 20 gramus.

Vispār, skudras ir tik plaši izplatīta, un tik daudz, ka to kopējā masa visā pasaulē vairāk nekā jebkura cita grupa insektiem. Pēc zinātnieku domām, visas zemes skudras sver tāds pats kā visi cilvēki, kas sver - apmēram vienu miljardu tonnu. Tajā pašā laikā katrai personai ir apmēram 10 miljoni skudru.

Bet skudras ir interesanti pat cik viņi sver, bet viņu spēja pacelt ļoti smagus priekšmetus salīdzinājumā ar to ķermeņa svaru.

Cik daudz kūts?

Šodien pārbaudīts, ka vidējais ant pacēlāji atsvari, 50 reizes savi - piemēram, līdz 100 mg ik strādnieks atved lapiņu griešanas skudras. Uzzinot, cik lielā mērā smits sver, jūs varat paļauties uz to, ko viņš spēj, piemēram, stūrmanis.

Interesanti, ka lapu griešanas skudru karavīri sver vairākus desmitus reižu lielāks par normālu biznesu, un dzemde - 700 reizes! Protams, ka šāda veida karavīru parādās tikai anthills, kuru skaits pārsniedz 100 tūkstošus cilvēkus - mazāk smagi strādā, lai pabarotu armiju.

Principā šāda veida karavīrs var nogādāt izcilāku ierakstu, taču viņš to nekad neizdara: viņa uzdevums ir nevis kravu pārvadāšana, bet gan "iekrāvēju" aizsardzība.

Padoms

Ja cilvēks var cilāt svarus tādās pašās proporcijās, tāpat kā skudras, tas ir viegli būt spiestas virs galvas amata līdz 5 tonnām. Tas nozīmē, ka smilts spēks pārsniedz cilvēka spēku par apmēram 25 reizes. Kā matemātiķi aprēķināti asprātīgi, būs nepieciešams apmēram miljons skudras, lai veiktu pieaugušo, un apmēram 10 000, lai uzņemtu alus krūzi. Protams, šādu mērījumu rezultāti ir atkarīgi no ant tipa un cik daudz katra sver.

Protams, jo mazāka ir ant, jo mazāk svaru tas rada. Tomēr pieaugušā svara attiecība pret antras masu samazinās, palielinoties kukaiņu lielumam.

Tas ir interesanti

Ar kopīgu svaru pārnešanu, skudras spēja ir vēl lielāka. Laboratorijas eksperimentu laikā ant vienīgais radīja jaudu 24 2 erg / s, un divas skudras kopā attīstīja jaudu 63, 2 erg / sec. Tas ir tas, ka ant var paaugstināt, sadarbojoties ar draugu, tik daudz, cik tie paši nesasniedz neatkarīgi kopā.

Kāpēc skudras ir tik spēcīgas?

Man jāsaka, ka ne tikai skudras ir tik spēcīgas: kopumā visiem kukaiņiem var attīstīties ļoti liela jauda. Tie paši blusi ļoti ātri spiež to ķermeni 150 reizes garākā ķermeņa garumā. Skarabīni var pacelt svaru, kas ir vairāk nekā 850 reizes lielāks par ķermeņa svaru. Pirms šīs spējas, pat ant putnu spēks nešķiet tik liels.

Šo skudru un kukaiņu fenomenālo spēju vispārīgais iemesls jau sen ir izskaidrojis zinātnieki. Jo dzīvnieku pasaulē, ir likums, kas samazinās ar ģeometriskajiem izmēriem ķermeņa dzīvās būtnes, tā masa samazinās proporcionāli garuma ķermeni trešajai pakāpei, un šķērsgriezuma laukumu muskuļu - proporcionāli laukumā ķermeņa garuma.

Mazliet grūti, bet tas nozīmē, ka skudras uz muskuļu masas vienību ir 100 reizes spēcīgākas par vīrieti. Un šī proporcija novēro arī citām dzīvajām būtnēm - vēžveidīgajiem, zivīm, zīdītājiem. Un turklāt ārējais skelets un nedaudz atšķirīga muskuļu struktūra veicina šo aprēķinu pieaugumu.

Parasti tas nenozīmē, ka visspēcīgākais ant ir spēcīgākais. Patiešām, sīkās faraonu uzpūšanās palielina svaru, vairāk reizes palielinot svaru, kas pacelina milzīgo ceļojošo antku. Bet kravas absolūtais svars iekšzemes kaitēkļu gadījumā ir mazāks. Tāpēc visspēcīgākais ant ir tikai lielākais.

Ant spējas

Tomēr skudras izturību nosaka ne tikai svars, ko tās var palielināt. Ants izmanto savas fiziskās spējas citos veidos.

Piemēram, ant tiltiņi ir ļoti labi zināmi, kurus organizē strādājošas Āfrikas nomadu skudras skūtras, kas ved šķēršļus kāpuru un dzemdes. Vairākus simtus skudras grezno otra ķermeņa ķermeņus tik stingri, ka zīdītāju izmērs kaķim var šķērsot tiltu, kas ir izveidots līdz plūsmas otrai pusei. True, neviens dzīvnieks to nedara - šīs skudras ir ārkārtīgi bīstamas viņu sāpīgo kodumu dēļ.

Un tādas pašas lapotnes skudras skudras var novilkt pa zemi svaru 30 reizes vairāk nekā viņu ķermeņa masa. Nepieciešamība to var radīt, ja kāda objekta nestandarta izmēra dēļ kukainis nevar pacelt to virs galvas.

Interesanti, ka daudzi līdzīgi spiežu veidi, it īpaši atjautīgi Homo Sapiens pārstāvji, ir iemācījušies izmantot saviem mērķiem.

Ants uzcēla tiltu (video)

Vai varu izmantot "ant force"?

In Centrālāfrikā, spēcīgs žokļu skudras izmanto šūšanas vaļējām brūcēm uz ķermeņa: divas malas brūces piespiež otru un ar viņu, it kā skavotājs tiek piemērota galvas dusmīgs skudru. Kukainis tūlīt saspiež spāres un cieši nospiež abas ādas malas. Vairāki šādi skudras - un šuves ir gatavas. Tas ir svarīgi tikai, cik drīz vien iespējams, lai samazinātu ar šķērēm skudrskābes galvu: tad žokļa nav iztaisnot.

Dažkārt tajās pašās Āfrikas iedzimtajiem iegūta no skudru garšīgiem sēklām un mazajiem rieksti, izmantojot skudras kā ievācēja. Tomēr natives šajā jomā ir neticami ētiska - apvienotās rezerves skudru viņi atstāj pretinsektu gabalu žāvētas gaļas vai augļiem. Viņi zina, ka, ja dabu nezaudē, bet ar to vienādi sadala, tas atmaksās daudzas reizes.

Interesants video: piemērs par milzīgu anu