Aretus üksikasjad lutikate

Detsember 2018

Video: TAME KOI FROM NATURAL POND | FIRST YEAR UPDATE | YAMABUKI IN AQUARIUM FED BY HAND BABY FISH KEEPING (Detsember 2018).

Anonim

Tāpat kā lielākajā daļā parazītu kukaiņu, bugs reproduktēties ļoti ātri. Tas veicina cilvēka asiņu augsto uzturvērtību un enerģētisko vērtību - viņu vienīgo pārtikas veidu, kā arī komfortablus apstākļus, kādos tie dzīvo, un vispārējo auglību.

Tas ir interesanti: atšķirībā no tarakāniem, gultas ir vienaldzīgi pret sanitārajiem apstākļiem telpā, kurā viņi dzīvo. Viņi ar līdzvērtīgiem panākumiem apdzīvo gan modernus dzīvokļus, gan studentu kopmītnes un lauku mājokļus.

pavairošana gultas bugs - process ir burtiski pārpildīts ar īpašām iezīmēm, un tāpēc zina, kā pavairot kļūdām, būs ne tikai noderīgi, kas nodarbojas ar tiem, bet tikai jautājums katru skatītājs.

Mazliet bioloģiju: reprodukcija kļūdām zem mikroskopa

The galvenā iezīme, kas ir pavairošana gultas bugs piesaistīja interesi zinātnieku, entomologi, ir tā sauktā traumatisks apaugļošana. In traumatisks apaugļošana sieviešu apaugļošana nenotiek, savstarpēji vienojoties, tāpat kā pārējo kukaiņu, bet sava veida spēku, kad vīrietis pokes viņa seksuālo orgānu sienu vēdera uz sieviešu, un ved uz iekšējā dobumā viņa sēklu.

Daudzu tūkstošgades evolūciju tieši šāda veida brutāla pārošanās no cilvēku viedokļa, kas bija vislabāk piemērota vietējiem bugs.Tas nodrošina, ka gadījumā, ja ilgstošas ​​badošanās, kas bieži jācieš bedbugs, daži jau ir puse veidoti olas tiks organisms izmanto, lai sniegtu kukaiņu. Bieži vien tas palīdz saglabāt visu vietējo gultasveļu populāciju.

Sieviešu gultas bug draugi tikai vienu reizi dzīves laikā. Tas ir pietiekami, lai turpinātu atcelt nepieciešamo daudzumu olu: vīriešu sēklas produkti tiks glabāti īpašās orgānu un patērēta, kā nepieciešams. Pateicoties tam, pat viena apaugļota sieviete var kļūt par priekšteci visai parazītu populācijai dzīvoklī.

Vīriešu gultas bugs viņu vēlēšanās atveidot ir ārkārtīgi nesalasāmas, izvēloties seksuālo partneri. Daudzos gadījumos viņi uzbrūk citiem vīriešiem, nimfiem un pat prusakiem. Saskaņā ar entomologi pētījumā veiktajiem rezultātiem konstatēts, ka gandrīz visus kukaiņus, kas iedzīvotājiem, neatkarīgi no vecuma un dzimuma, ir vēdera traumas, ti, vismaz reizi mūžā ir uzbrukušas pieaugušam vīrietim.

Pēc apaugļošanas sieviešu gultas bug sāk iededz 4-10 olas dienā. Šīs olas ir ļoti mazas - ne vairāk kā 1 mm garumā.

Sieviete atstāj tos tajās vietās, kur viņa pavada dienasgaismas stundas. Ir gandrīz neiespējami atrast olu bugs uz gultas vai vienkārši izkaisīti ap dzīvokli.

Lai normālu un regulāru olšūnu novietošanu sievietes regulāri ēst, tas ir galvenais faktiskās reprodukcijas faktors. Viena parasta maltīte ir pietiekama, lai viņai novietotu līdz 20 olām. Parasti sieviešu bugs barojas biežāk un daudz biežāk nekā vīrieši, un savā dzīvē viņiem izdodas atlikt katram no 300 līdz 500 olām.

optimālus apstākļus reproducēšanu gultas bugs ir sasniegts pilsētu dzīvokļos: diezgan augsts mitruma, temperatūras intervālā 20-30 ° C temperatūrā, ne temperatūras svārstības, daudz slēptuvju un, protams, pastāvīgu piekļuvi pārtikai.

Gultas kļūmes attīstīšana no olšūnas uz pieaugušo kukaiņu.

Par 3-4 dienām pēc olām, kas atgādina pieaugušu bugu, miniatūrā parādās larva. Entomologi sauc par šādiem kāpuriem nimfus, un vietējos bugs tos atšķiras tikai no pieaugušiem kukaiņiem, kas ir tikai izmēros un nespēju pavairot.

Liellopu pastāvīgi aug un ir jāšķelso, jo tā ķitona membrāna nespēj stiept. Attīstības periodā nifs pārklāj 5 reizes. Normālai spalvai kukaiņiem vismaz vienreiz jāpilda asinis ar vēderu.

Normālos apstākļos, nimfi molt ik pēc 6-7 dienām, un pēc mēneša vai pusotra pēc olu atstāšanas viņi kļūst par pieaugušiem kukaiņiem.

Kad temperatūra samazinās, kāpuru attīstības laiks palielinās. Tātad, temperatūrā, kas zemāka par 20 ° C, larva pārvēršas par pieaugušu bugu tikai pēc trim mēnešiem un temperatūrā, kas zemāka par 15 ° C, parasti nokļūs hibernācijas režīmā.

Kāpuru patērē mazāku asiņu nekā pieaugušo kukaiņu. Tomēr sakarā ar lielo skaitu nenobriedušu cilvēku, visvairāk traucējošie cilvēki rada visvairāk nepatikšanas: nakts laikā barošanas laikā ir vairāki duci nimfu uz vienu pieaugušu bug uz cilvēka ķermeņa.

Gultasbakšu kāpuri nezina, kā injicēt anestēziju iekļūšanas vietā. Tādējādi viņu kodumi ir jutīgi, un tie, kas traucē cilvēkiem naktī. Pieaugušo bojājumu uzkodas sāk nieze tikai dažas stundas pēc parazīta barošanas.

Visur, kur dzīvo bed bugs, to atveidošana notiek nepārtraukti un neatkarīgi no sezonas. Tāpēc, ja tie iekļūs telpās, tie gandrīz noteikti būs nārsta tādā daudzumā, kas prasa SES.

Gultasvietu reprodukcija dzīvoklī: kur un cik ātri tas notiek

Gultasbagām ir ļoti noslēpumains kukaiņi. Lielāko daļu laika tie pavada noslēpumainājos patversmēs - plaisas, plaisas, dobumus zem matračiem, paklāju un aiz gleznām, kā arī starp grāmatām. Dienas laikā ir ļoti grūti izpildīt kļūdu. Tās pašās vietās, kur gultas pavado dienasgaismas stundas, un to atveidošana notiek.

liels skaits pieaugušo kukaiņu un kāpuru, kas olas, kāpuri ādas un fekālijām bedbugs veido tā saukto ligzdu, kurā nepastāv struktūra vai hierarhija, bet tas izskatās ļoti nekārtīgs. Dienas atpūtas laikā mātītes novieto olas, un kāpurus noņem.

Vienā dzīvoklī var būt vairākas ligzdas, un tādēļ viena no tām, pat lielākā, iznīcināšana neatbrīvo telpu īpašniekus no parazītiem.

Lai novērtētu, cik ātri pavairot gultas bugs, tas ir pietiekami, lai aprēķinātu pēcnācējus mātītēm vienlaikus: vienu mēnesi no viņas olas varētu parādīt vidēji par 30-70 kāpuri, no kuriem lielākā daļa izdzīvotu līdz pat pilngadībai.

Viena māte vienu mūžu izmitina apmēram 500 olas, un tās pēcnācēji mēnesī var pavairot. Nav pārsteidzoši, parasti, inficējot dzīvokli ar kļūdām, atgādina par iebrukumu: burtiski nedēļas laikā, jo to skaita straujā reizināšana var palielināties daudzas reizes.

Vislielākās ligzdas un gultburtu kluči atrodas vietās, kas ir vistuvāk gultām un dīvāniem, un visbiežāk - paši. Šeit bedbugs jūtas visērtāk un var tikt baroti gandrīz bez enerģijas izmaksām, lai pārvietotos.

Savienojumi un kukaiņi, kas kavē bedbugs vairoties

Neskatoties uz arvien jaunattīstības metodēm nodarbojas ar bedbugs, ideāls risinājums, lai apturētu atveidojumu parazīta vēl nav atrasts.Lielākā daļa no instrumentiem spēj nogalināt pieaugušo kļūdas un to kāpuri, bet bieži vien tie neietekmē kukaiņu olām. Tas prasa vairākus dzīvokļa veidus.

Ir zināms, ka pulveri, piemēram, piretru un novecojušu putekļi var traucēt reproduktīvo funkciju bedbugs. Tomēr viņu spēja vienkārši izraisīt saindēšanos ar kukaiņiem ir vēl lielāka ietekme cīņā pret parazītiem.

Ar dabīgo populāciju, kas ir parazitāras par putniem un grauzējiem kolonijām bedbugs reproducēšanas kontrolē insektu superparazitami. Šādiem kaitēkļiem bugs ietver dažus braucējus un mušas, ieliekot olas kubbju olās.

iziešanas no olu kūniņas bug ir inficēts, jo viņas ķermenis superparazita attīstīties kāpuriem, un vairumā gadījumu nimfa mirst pēc pirmās otro mest spalvas. Sami kāpuri pupate pamattekstā braucēja kļūdu, un tad no tā jau pieaugušo insektiem.

Protams, mājās, piemēram, bioloģiskā kontrole kļūdām neiespējamu: dažiem iedzīvotājiem dzīvokļu ļauj peld baros knišļiem telpas, kuras var pielāgot tikai noteiktās robežās skaitu kļūdas.

Kopumā šobrīd visefektīvākais veids, kā apturēt izplatīšanos gultas bugs ir tiešs iznīcinot to spēcīgu un efektīvu insekticīdiem.

Kas ir svarīgi zināt par gultas bugs civilizēto cilvēku

Dzimšanas bug kāpuri no olām