Voodipesu lutikad ja nende hammustused

Detsember 2018

Video: Vahetame voodipesu :D (Detsember 2018).

Anonim

No visiem parazītiem cilvēka asins nepieredzējis kukaiņi - daži no visvairāk pamanāmas un rada vislielāko apjomu nepatikšanas. Un kļūdas ir divkārt nomākta, kas izvēlas apmesties galvenokārt apdzīvošanai, cik tuvu vien iespējams, primāro jaudas avotu. Nav pārsteidzoši, ļoti uzlabotas gadījumos tās spēj pārvērst ērtu mājas pilnīgi nepiemērotu viesistabā.

Bedbugs veļa - tās ir gultas bugs, vai mājas (lats Cimex lectularius .) - ļoti bieži veida mājas asins nepieredzējis kukaiņi.

Atkarībā pakāpes piesātinājuma asinīs bedbug veļu var atšķirties gan izmēru un krāsu toņos. Ar izskatu un funkcijas šī kukaiņa aplūkosim detalizētāk.

Kā izskatās lina bugs

Viss organismā pielāgots kļūdu nepieredzējis asinis no cilvēka ķermeņa. Tajā pašā laikā citu zīdītāju bugs praktiski nav parazīti.

Plašais un plakans vēders, maza galva, no priekšas, no kuriem paplašina smeceris, tievas kājas - informācija par struktūras ķermeņa bugs parādīt savu augsto specializāciju un pielāgošana ir parazītisms.

gludā vēderu bug ļoti grūti simpātiju vēl konkrēti. Nedaudz vairāk neaizsargāti tas kļūst, kad izlej asiņu. Miljoniem gadu evolūcijas no kļūdām esam zaudējuši spārnus, kas vēl vairāk aizsargā no bojājumiem tossing un pagrieziena viņa miega upuri.

kukainis atrodas uz bada diētu, izmērs parasti nepārsniedz 3-4 mm, un ir gaismas sarkanā vai dzeltenīgi brūnu krāsu ķermeņa. Pēc bagātu maltīti pats izmērs bug stumbrs jau sasniedzis 9-10 mm, un tā krāsošana kļūst asinis ar tumši brūnu nokrāsu.

Spailes bugs ir pīrsings nepieredzējis mašīna un veido divus kanālus: virkni caur kuru tek asinis, un šaurs - par siekalām BITE, lai asinis vairāk šķidruma uzsūcas.

Apakšveļas gultas naktī. Vienu nakti kukaiņš spēj sūknēt asinis tik daudz, cik tas pats sver. Asins un pieaugušo bugs sūkāt un viņu kāpuri.

Par reproducēšanas linu bedbugs metode ir pilnībā pielāgota ne tikai uz parazītisku dzīves veidu, bet arī lai palielinātu teritorijas ātru iegādi.

Organismā mātītes pēc pārošanās saražo līdz 5 olas katru dienu, un dzīvi vienas continuer laikā veida rada līdz 500 olām. Gandrīz katru dienu viņa ievieto noslēpumainā vietā. Attīstība no olšūnas uz pieaugušo notiek vidēji 4-6 nedēļas.

Parasti gulta bugs dzīvo veselas kolonijas, iedzīvotāju vidū, kuru var atrast un pieaugušajiem un kāpuriem, kas izskatās mazākas versijas pieaugušo kukaiņiem gaišākā krāsā, un jaunas olas. Visbiežāk šī kopa kļūdām saskaņā labvēlīgus apstākļus to attīstībai izskatās nepārtraukti maisot vietas gaiši brūns ar pelēcīgi nokrāsu.

Kā atšķirt veļa bedbugs no citiem kukaiņiem: utis, ērces, tarakāni

Starp kukaiņi bugs lina - nav vienīgie iedzīvotāji cilvēka mājās. Viņi šeit sanāk ar tarakāniem, blusām, skudras, dažkārt ar ērcēm.Bet no visiem šiem kaimiņiem kļūdas ir pavisam citādas.

  • Pirmkārt, bedbug veļa - nelido kukaiņu ir ļoti mazs (noteikti mazāks nekā pieaugušo prusaku) izmēriem. Wings bija praktiski neattīstīta, tāpēc bugs nav lidot, kas arī atšķir tos no prusaku.
  • No kāpuriem prusaku, kā arī nav spārnu, kļūdas viegli pietiekami atšķirīgs vienkrāsas krāsu: pelēka tarakāns kāpuri ir būtiska gaiši brūns vietas uz galvkrūtis un melnā prusaks kāpuriem ir gandrīz vienmēr ir lielākas kļūdas.
  • Gultas veļa nav atsevišķas "ligzdas", piemēram, skudras. Tomēr viņu mūra visbiežāk atrodas netālu pārtikas avotiem, Noslēgti jomās (dīvāni, gultas, locītavām tapetes, baseboards).
  • Medības šie kukaiņi notiek naktī, kas nozīmē, ka atšķirībā no utīm, bedbugs kož veļa sāk niezēt un ir atrodami no rīta, pēc nakts miega. Arī tad, ja utis ir parazītu tas ir uz matains ķermeņa daļām - galvas, cirkšņos un padusēs, bugs, gluži pretēji, tikai kodums uz muguras, rokas un kājas - kur mati ir mazāk ticams.
  • raksturīgās "izcili" apakšveļa bugs ir viņu savdabīga smarža, ko izdala īpašas dziedzeru šiem kukaiņiem, lai atvairītu ienaidnieku. Telpā, kur ir vismaz viena ligzdu kolonija veļa gultas bugs, noteikti ir diezgan slikta smarža, kas atgādina par saldu smaržu skābo vīnogu.

apakšveļa kodieni bedbugs un to funkcijas

ietekme saskarē ar veļas bug cilvēkam vienmēr ir ļoti redzams. Tomēr ne vienmēr ir iespējams atšķirt bugu kodumu no cita kukaiņa koduma.

Galvenā atšķirība starp kodieniem bedbugs apakšveļa no citiem kukaiņiem ir to īpaša vieta - oriģināls ceļš no 4-7 punkcijas, visbiežāk uz atklātās ādas.

Šie parazīti nav īpaši selektīvi, vīriešiem, sievietēm un bērniem. Tomēr parasti, pateicoties smalkākajai ādai un, kā rezultātā asiņu smarža sievietēm un bērniem, viņi uzbrūk biežāk. Naktī pieaugušo ķermenī, kas bija istabā, kas inficēts ar lina bugām, var parādīties līdz pat 300 kodumiem!

Vispirms, pie koduma vietas, kļūda sāk niezi un parādās dedzinoša sajūta. Man bieži vien mulsina šīs izpausmes alerģiskas reakcijas, bet uzņemšanas antihistamīna līdzekļi (alerģiju) preparāti nedod atvieglojumu.

Tad parādās rozā pietūkums ar nelielu pietūkumu. Ja cietusī persona ir nosliece uz alerģiskām reakcijām, tad pakāpeniski pietūkums izmērs palielinās, kā arī nieze un dedzināšanas sajūta būs ilgi apnikt. Turklāt katru nakti palielinās ēsmu skaits, un līdz ar to palielinās viņu sajūtu asums.

Līdz šim nav skaidri noteikts, vai bugs pārsūta jebkuru infekcijas slimību, piemēram, ērcēm un odiem. Taču ar 100% iespēju runāt par neiespējamību slimību pārnešanas, piemēram, B hepatītu, vēdertīfs un pat HIV, tas ir iespējams šodien.

Kur dzīvo linu bumbiņas un kā tos meklēt?

Veļa gultas bugs ir nakts, lai viņi ir atklāti, galvenokārt kā rezultātā vitālās darbības: kodumiem uz ādu un sīkiem plankumiem asinīm un ekskrementiem insektu uz gultas vai apģērbu.

Ja veiktu meklēšanu apakšveļa kļūdām dienas laikā, tad vispirms ir nepieciešams apskatīt Noslēgti vietās: interjera dīvāni, gultas, un tapetes šuves zem, dzimumu nevienlīdzība un sienām, kā arī uz plauktiem.Šo parazītu kolonijas patversmju vietu daudzveidība novedīs pie tā, ka jums būs jāpārbauda gandrīz viss dzīvoklis - no apģērba līdz elektronikai (piemēram, kolonnas ar koka korpusu). Nosaucot viņu vārdu, viņi var paslēpt gultas veļas un apģērba krokās. Tomēr biežāk sastopami patstāvīgie paraugi, un ligzdas atrodas drošākos un noslēpumainā vietās (tāpēc praktiski nav iespējams atbrīvoties no gultām, vienkārši laiku pa laikam tos saspiežot).

Svarīgi ir tas, ka pat vakardienas gultu trūkums dzīvoklī nenozīmē īpašnieku aizsardzību no tiem šodien. Gultiņas ir pietiekoši mobilas un viegli pārvietojas no kaimiņiem. Turklāt tie vienādi ērti aizņem gan telpas, kas atrodas sliktā sanitārajā stāvoklī, gan dzīvokļus ar svaigu modernu renovāciju un regulāri izvelkami. Tāpēc neviens nav apdrošināts.

Kas ir mājas kļūdas un kā atpazīt viņu izskatu dzīvoklī

Noderīgs video par to, kā atklāt gultas bugs