Kuidas on paljunemise kirbud

Detsember 2018

Video: Genetic Engineering and Diseases – Gene Drive & Malaria (Detsember 2018).

Anonim

Tā cīņā pret blusām dzīvoklī vai mājdzīvnieku, ir svarīgi saprast, ka blusas reproducēt ātri, efektīvi un tajā pašā laikā ir ļoti vienkārša videi. Tie ir pilnīgi pārveidoti kukaiņi. Tas nozīmē, ka olas nāk no krāmu kūniņas ļoti atšķiras no pieaugušo kukaiņu gan izskats un viņu dzīves veidu, kas ir veids, kā ēšana un uzvedību.

Šī kukaiņu attīstības veids ir dažas evolucionāras priekšrocības: pateicoties tam, ka kāpuru un pieaugušo barojas ar dažādiem pārtikas produktiem un dzīvo dažādās vietās, tie nekonkurē pārtikas viena ar otru, un tādējādi ir lielākas izredzes izdzīvot.

Padoms

tāda paša veida krāmu reprodukcijas kā savdabīga tauriņi, vaboles, odi, mušas, lapsenes un skudras. Ikviens zina, cik daudz kāpurs atšķiras no taurenis. Apmēram tikpat lielas ir atšķirības starp pieaugušajām blusām no tās kāpuru.

Citus attīstības veidus parāda prusaku, sēru, bugs un spāres. Viņu kāpuri, ko sauc par nimfiem, ir diezgan līdzīgi pieaugušajiem kukaiņiem un daudzos gadījumos dzīvo kopā ar tiem un ēd vienu un to pašu pārtiku. Šī attīstība ir savas priekšrocības attiecībā uz piekļuvi lielam skaitam pārtikas - pašiem prusaku tropiskā meža dēļ varu visu indivīdu ar tādu pašu ēdienu, tajā pašā laikā var "absorbēt" lielu bojājas organiskajām nogulsnēm.

Reproducēšanas blusas process gandrīz vienmēr paslēpta no mājdzīvnieku īpašniekiem, un bez īpašām zināšanām un mēģina ievērot, lai cilvēks darbojas pilnīgi neredzami. Tomēr daudzas nianses, kas pavada šādu parazītu reizināšanu, ir ļoti interesanti, lai tos detalizētāk raksturotu.

Svarīgi!

Būtu nepareizi teikt, ka blusas vairojas kaķiem vai suņiem. Blusu reprodukcija parasti nav saistīta ar saimniekorganismiem vai pat cilvēkiem. Visiem parazītiem, kas nepieciešami no zīdītājiem, ir asinis. Pēc tam, kad tie ir ēst, viņi turpina savu ģimeni mierīgākos un noslēpumainā vietās.

Tādējādi blusas nedzīvo uz kaķiem, suņiem un citiem dzīvniekiem: parazīti tikai īslaicīgi lēkt uz tiem pārtikai.

Mazliet bioloģijas: no olu pieaugušo parazīts

mātītes blusas mate pēc ļoti īsā laikā pēc aiziešanas no pupa. Pieskaņošana var notikt gan uz paša dzīvnieka, gan caurumā, uz pakaišiem, jebkurā noslēpumā, kur divi dažādi dzimuma indivīdi atradīs viens otru. Pēc tam sievietēm vismaz vienreiz jābaro īpašnieka asinis, lai viņas ķermeņa olšūnas sāk attīstīties.

Blusas kaķiem un suņiem pavairojot tuvu vietām, kur dzīvo atpūsties, pie tualetes. Dažreiz sieviešu blusas uz mājdzīvnieka kažokādas uzliek pat olas, un pēc tam olas noklājas dažādās telpās uz grīdas.

Tas ir interesanti

Blusas var badoties bez kaitējuma sevi vairākus mēnešus. Tomēr šāda bada streika laikā sieviete netiks atlaista neviena ola.

Blusu organismā nobriedušas olas partijās - 4-5 gabali (līdz 15) pēc katras barošanas. Pēc šī blusu jebkurā vietā, kur tas bija, pat dzīvnieka spalvu, burtiski atvases olas no ķermeņa, tāpēc viņi lidoja pietiekami tālu.Tas ir sava veida garantija, ka kāpuri dzīvos tālu viena no otras un nekonkurē par pārtiku, kā arī garantija, ka vismaz daži no viņiem varēs atrast patvērumu un pārtiku.

Blusu olām ir neliels izmērs - līdz 0, 5 mm diametrā, balts, gandrīz neredzams patapaļotajai acai pat uz tumšas virsmas. Tie attīstās vismaz divas dienas (pie paaugstinātas temperatūras), un normālos apstākļos - apmēram divas nedēļas.

Tas ir interesanti

Optimālie apstākļi blusu parazīšanā uz mājdzīvniekiem - temperatūra ir apmēram 23-25 ​​° C un mitrums aptuveni 60%. Kad temperatūra ir pazemināta, tās var sajust mitruma samazināšanos, un pretēji, kad sasilda, tās viegli pārnes mitrumu.

Gluži pretēji, augstās temperatūrās un sausā gaisā olšūnas un kānas izžūt, un aukstā, mitrā gaisā viņi mirst no hipotermijas. Ja augstais mitrums un augsta temperatūra, blusas palielinās visaugstākajā ātrumā. Šajā gadījumā vidēji tie ir lielāki.

Smagie apstākļi - sasalšana, sausums - parasti rodas kaņaku blusos. Šajā gadījumā visu blusu audzēšanas cikls var stiept vairākus mēnešus, un dažreiz - līdz pusotra gada laikā.

Blusu olām parādās kāpuri, līdzīgi kā balti caurspīdīgi tārpi. Sākumā tie ir diezgan mazi - apmēram milimetri garumā - bet, jo tie aug trīs reizes molt un pēdējā posmā sasniegs 4-5 mm. Šajā laikā viņu ķermenī ir redzams barības vads, piepildīts ar viņu galveno ēdienu - organiskās atliekas, uzņēmēju dzīvnieku ādas gabali, pieaugušo blusu ekskrementi, kas satur nesadalītas asinis.

Pēc trīs vai četrām nedēļām (vismaz 7-8 dienas), kāpuru ievilina ar plānu zīda kokonu un kļūst par kauliņu.Šādā veidā tā neuzbaro, nepārvieto, nedaudz elpo un var izjust stipri izmaiņas temperatūrā un mitrumā, pārtikas avota trūkuma dēļ.

Tas ir interesanti

Pieaugušā blusu īstermiņā var izturēt apkārtējās gaisa temperatūras samazināšanos līdz mīnus 40 ° C. Kucēns ir arī stabils, bet olas un kāpurus mirst jau gandrīz nulles temperatūrā un vēsā sala laikā.

Kukainu stadijā, atkarībā no apstākļiem, kukainis paliek no 5 dienām uz gadu. Tropikā un dzīvokļos pieaugušie blusas ļoti ātri atstāj pupiņas. reizināšanas no kukaiņiem ligzdas putnu un dzīvnieku mērenajā un augstos platuma grādos laikā ir lelles, kas parādījās ligzdu pēc tā atstāja īpašniekiem būs nīkuļot šādā veidā līdz nākamajam gadam, kad iedzīvotāji patversmē būs atkal.

Īpašā zinātniskā videoklipā detalizēti parādīts, kā blusas vairojas un kā attīstās kukaiņi visos posmos. Blusas kaķiem un suņiem pavairot šādā veidā, neatkarīgi no konkrētās sugas.

Kā blusas vairojas - pilnais cikls

Cik ātri blusas vairojas?

Kopumā mēs varam teikt, ka blusas pavairot ļoti ātri. Zināmos apstākļos, cikls, kura laikā olu lūkas kūniņas molts trīs reizes, pārvēršas kūniņas, no tā nāk indivīdi, mate un gulēja jaunu sajūgu (to sauc par ciklu "no olas uz olu"), notiek pēc 9-10 dienām.

Vienkārši sakot, paaudzes izmaiņas rodas blusās nedaudz vairāk par vienu nedēļu. Bet tas ir diezgan reti sastopams gadījums. Bieži parastos mājokļa apstākļos ar metienu ar kaķi (vai alās lapsu un zemes vāveres dabā) blusas piedzīvo ciklu trīs līdz četras nedēļas.

Parasti tā ir dzīvokļos vai aizmugurējos telpās, kur ērta temperatūra tiek uzturēta visu gadu, un blusas visātrāk izaug.

Eksotiskie blusas, eksotiskas reprodukcijas

Dažādu veidu blusas ir zināmas ar īpašām detaļām to reprodukcijai.

Tātad smilšu blusu sieviete, kas parasti atrodas Indijas un Karību jūras salu pludmalēs, iekļūst upurā un iesūcas pie asinsvadiem. Dažas dienas pastāvīgas uztura dēļ tās ķermenis uzbriest līdz zirga lielumam. Bet tas nav asins rezervuārs. Tas ir liels olu komplekts, kas attīstās tik ilgi, kamēr kukaiņam ir pārtikas avots.

Dažas dienas vēlāk visas brūces izmejas no brūces visas olas, un viņa vai nu pazūd vai atstāj upuri. Persona vai dzīvnieks vietā, kur blusas piestiprināta, izraisa iekaisumu, cietušajam ir ļoti stipras sāpes. Reizēm atkārtotu uzbrukumu rezultātā cilvēkiem attīstās gangrēns.

Un blusu, kas apdzīvo Tien Šanu, vilnas avās zied 7 mm garumā olu klāšanas laikā un izskatās kā svītrains tārps. Vietējie aitmēti sauc to par "melno tārpu". Pastāv gadījumi, kad aitas nonāvē, nopietni inficējot alacurtus.

Blusas, kaķis un dzīvoklis: blusu reprodukcija šajos apstākļos

Blusī dzīvoklī reiziniet vietās, kurās tie ir visaugstākajā drošībā. Parasti to kāpšļi veidojas aiz grīdlīstes, mēbelēm, atkritumu tvertnēs, skapjos, kur gruveši vai netīrumi uzkrājas, pakaišiem kaķu atpūtas vietās zem parketa.

Privātmājās blusas kāpurus var attīstīties tieši zem mājas uz ielas, un blusas nāk mājās.

Zinot šīs blusu īpašības, to iznīcinot, ir nepieciešams:

  • rūpīgi jāpārliecinās par insekticīdu narkotiku grīdām, paklājiem, suņu un kaķu gultām, parketu, plāksnēm, plauktiem skapī;
  • īpaši rūpīgi, lai veiktu mitru tīrīšanu, un tas ir vēlams ne tikai pēc blusu vajāšanas, bet katru nedēļu vispār - tā ar atkritumiem no dzīvokļa tiks noņemta lielākā daļa pieaugošo parazītu paaudzi;
  • Atkārtojiet telpu apstrādi ar insekticīdu divas nedēļas pēc pirmās ēsmas - tas iznīcinās blusas, kuras atbrīvos no pirmajiem kucēniem, kas izdzīvo ēsmu.

Ir arī noderīgi sīkāk izpētīt, kā blusu kāpuri liek domāt, ka tie ir nejauši nonākuši mājās vai ap māju, veic savlaicīgus pasākumus un aizsargā sevi un viņu ģimenes no parazītiem.

Interesanti sižeti: blusas kāpuriem, kas klīst dzīvnieku pakaišņos

Salīdziniet dažāda veida pretlīdzekļus pret blusām efektivitātes ziņā