Kõik, mida pead teadma kirbud

Detsember 2018

Video: Noah Movie HD Official Full Version (Detsember 2018).

Anonim

Cilvēki ir sasnieguši blusas kopš primitīvas sistēmas laika. Pasaulē ir aptuveni 1000 veidu blusas. Par laimi cilvēkiem un mājdzīvniekiem fakti ir tādi, ka lielākā daļa no viņiem dzīvo savvaļā, nevis mājās. Bet blusu daudzums, kas ir nokļuvis cilvēka mājoklī, ir pietiekami liels, lai radītu daudz nepatikšanas.

Kopš primitīvās sistēmas brīža cilvēki ir sasnieguši blusas, jo dabā daudzas to sugas dzīvo alās.

Bieži sugas

Visi asinsķermenīšu kukaiņi baro upuru asinis. Daudzas blusu sugas jau sen ir tuvinājušās cilvēkiem un ir izvēlējušies viņu un viņa mājdzīvniekus kā uztura avotu. Slavenākie un potenciāli bīstamie ir blusas, kas mājā:

 • cilvēku gultas;
 • suņiem;
 • kaķu;
 • ir žurkas;
 • putni;
 • Smiltis vai jūra.

The smilšu blusas - kopīgs veida asins nepieredzējis

Ārpus krāmu

Squad krāmu ir daudz sugu kukaiņi, bet tie visi ir ļoti līdzīgi, un pēc izskata, un fizioloģiski maz kā atšķiras viens no otra. Visi no viņiem ir asinsrites parazīti, tāpēc viņu ķermeņa struktūra ir ideāli piemērota, lai klusi pārvietotos pa upuriem un netraucēti dzert asiņu. Šajā gadījumā asinis ir viņu galvenais ēdiens, tāpēc tas ēd ar tēviņiem kopā ar mātītēm.

Parazītu lielums nepārsniedz 5 mm. Cilvēku blusas ir nedaudz lielākas nekā putnu un kaķu. Blusu vidējais lielums ir 1-5 mm. Retos gadījumos uzpūsts blusas var palielināties līdz 1 cm garumā.

Mūsu lasītāji iesaka!

Lai atbrīvotos no blusām mūsu lasītāji tiek aicināti Repeller Pest noraidīti. Darbība ir balstīta uz tehnoloģiju elektromagnētisko impulsiem un ultraskaņas viļņi! Ļoti drošs, ekoloģisks līdzeklis cilvēkiem un mājdzīvniekiem.

Lasīt vairāk šeit …

Blusu struktūras ir pielāgotas vienai asins piegādei. Kukaines ķermenis ir saplacināts no sāniem un ir ļoti gluds - tas ir ārkārtīgi svarīgi radībai, kuram ātri un nevajadzīgi jāpārvietojas cietušā mati un mati. Gar ķermeni ir vairogi un zaru daudzums. Tie ir paredzēti, lai paliktu pie dzīvnieku matiem un pārvietotos izvēlētajā virzienā.

Blusu ķermeņa struktūra ir pielāgota vienai ēdienreizei ar asinīm.

Šāda veida parazītu aizmugurējās "kājas" ir daudz garākas par priekšējām, tāpēc tās ir raksturīgas. Garās pakaļkājas nodrošina viņiem īpašu sajūtu, kas iekļauta teikumos. Pateicoties šai struktūrai, vidējās blusas var pacelt simtiem tūkstošiem reižu tās izmērus - no 20 cm līdz 3 metriem. Uz kukaiņu galvas un krūškurvja ir ctenodes - cresti, ar kuriem tas ir piestiprināts cietušajam.

Blusu krāsa ir tumša. Pieaugušo parazīti var būt melni, sarkani, dzeltenīgi brūni krāsoti. Visi to veidi izskatās kā melnie punkti ar neapbruņotu aci.

Cik daudz parazītu dzīvo

Cik blusas dzīvo? Parazīti dzīvo pietiekami ilgi - vidēji 3 mēneši.Tomēr dažas aprakstīto sugu radības dzīvo līdz pusotra gada vai diviem gadiem, ja tiek ņemti vērā visi attīstības posmi.

Viņiem var būt slikta dūša stāvoklis nelabvēlīgos apstākļos. Šajā gadījumā viņi dzīvo ilgāk. Šie kukaiņi ir arī nepatīkami - ja nav dzīvo organismu, pārnēsājot kukaiņus inficētajā vietā, viņi var ilgi gaidīt. Tāpēc, atstājot mājās, nav dezinfekcijas metode.

Kur dzīvo

Ganāmpulka dzīvnieku parazīti tiek izmantoti tikai kā uztura avots. Par viņiem, kā likums, viņi nedzīvo, bet tikai īsi ierodas ķermenī, lai ēstos. Pēc piesātinājuma blusas slēpjas noslēpumainā vietās. Visi šie asinsvadītāji izvēlas mājās slēpt plauktos, zem grīdlīstes, paklājos. Suņu, kaķu un trušu parazīti dzīvo pakaišos.

Lūdzu, ņemiet vērā!

Lai ātri atbrīvotu blusas, ir tikai trīs efektīvas iespējas:

 • izsaukšanas pakalpojuma izsaukšana (dārga);
 • Elektroniskā repellera iegāde (1390 rubļi);
 • Ķīmiskās vielas (apšaubāma ietekme).

  Lasīt vairāk šeit …

  Parazītu izplatīšana

  Katrā blāzē dzīvo līdz pat 500 olām. Blusu dzīves cikls ietver kāpuru un pieaugušo kukaiņu stadijas.

  Blusu izplatība

  Attīstība no olšūnas uz nobriedušu indivīdu labvēlīgos apstākļos notiek 20-50 dienu laikā. Šajā gadījumā gaisa temperatūra, optimāla attīstībai - 18, 0-27, 5 grādi, un gaisa mitrums - ne mazāk kā 60%. Ja gaiss kļūst sausāks, attīstības process apstājas un larva gaida labvēlīgu laiku. Ūdens iznīcina kāpurus. Nelabvēlīgos apstākļos larvas ilgu laiku paliek kokonu stadijā, un blusu pavairošana ir apturēta.

  Nez kā blusas vairojas. No olas izveidota kāpiņa. Tas ir bālgans un nepalielina asinis. Nav svarīgi, cik daudzi ir kāpuriņi, visi dzīvo nevis dzīvniekiem, bet gan uz grīdas vai aiz grīdlīstes slepenās vietās. Kaķu un suni blusu kāpuri var dzīvot zālē, kas pasargā viņus no kaitīgās saules stariem.

  Fakti norāda, ka lakta stadijā blusas iztērē vairākas nedēļas - divas vai četras, atkarībā no vides apstākļiem. Tad nāk pupa posms - larva izveido kokonu no tīmeklī. Tajā var būt no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Viss atkal ir atkarīgs no tā, cik daudz parazīta nosacījumi šķiet labvēlīgi dzīvībai. Pieaugušais var ilgstoši atstāt kokonu, ja apkārtnē nav upuru. Šie fakti izskaidro dažu personu ilgo mūžu, kas ilgst pusotru gadu. Tādējādi kļūst skaidrs: cik daudz dzīvo blusu, ir atkarīgs no labvēlīgiem apstākļiem. Jo sliktāk tie ir, jo ilgāk blusas dzīvo gan kāpuru, gan kāpostu stadijā. Tas ir parazītu atveidojums.

  Blusu veidi (video)

  Uztura īpašības

  Blusas neinjē anestēzijas līdzekļus, jo tās ir ļoti ātras, atšķirībā no bumbulas. Tādēļ tūlīt tiek uztverti blusu kodumi.

  Aprakstītās spārnu sugas neatšķiras no lojalitātes īpašniekiem. Parazīti var viegli mainīt, neskatoties uz to nosaukumiem. Tāpēc suns, kurš lec parazīti, diezgan droši dodas uz kaķiem un nokos, un sievišķi var atrasties trušiem, lai atbrīvotos no blusām, kuras var būt vairākos veidos.

  Tomēr viņi tomēr to dara ārkārtējos gadījumos. Personā, suņu un kaķu nevēlēti viesi gandrīz nekad neiziet.

  Kaitējuma lekt parazītiem

  blusas, pārvietojoties no vienas personas uz otru, tādējādi kļuvis nesēji daudzu slimību. Savās siekalās pētījuma laikā tika konstatēti 200 dažādu slimību patogēni. Briesmīgākā slimība, kas teorētiski var izturēt blusu, ir mēra. Tas viss, jo dabiskie nesēji, kas ir mutes cēloņsakarības veids, ir žurkas un citi grauzēji. Pārejot no žurkām uz citiem siltošajiem dzīvniekiem, kas bieži notiek, iepriekš minētie asinsķermeņi kukaiņi var inficēt citus.

  blusas pārnēsā daudzas slimības

  Arī šie kukaiņi var pārvadāt salmonellu Anthrax, encefalīts, tularemia, olas, tārpus, un citiem tārpiem. Bet daudz biežāk viņi vienkārši izraisa alerģisku reakciju pret blusu kodumiem, kas bieži notiek bērniem.

  Citas sugas

  Pastāv arī citi nepatīkami kukaiņi, kas ir kaitīgi. Tās pieder pie dažādām sugām, un tām ir dažādi ieradumi, bet galvenokārt tie ir līdzīgi - ēdot ar asinīm.

  Jūras blusas

  Interesantā sugām, kas minētas šajā rakstā pieder pie ģimenes insektiem Talitridae , kuram pieder un viduvējs leaping kaķu parazītiem. Es tos saucu arī par amfipodiem. Viņi dzīvo pie ūdens pludmalēs. Parasti tās nepastāv ziemeļu platuma grādos - tās galvenokārt dzīvo Dienvidaustrumāzijā, Dienvidamerikā un atrodas Āfrikā.

  Šie parazīti ir ļoti mazi - to ķermenis ir garums 1, 0-1, 9 mm. Pēc izskata mikroskopā šīs sīkas radības atgādina vēžveidīgos ar segmentētu ķermeni un garām "kājām". Jūras blusas tiek aktivizētas tumsā. Lielā skaitā blusu kolonijas izstaro nepatīkams gars.

  Jūras blusas līdzināties segmentētajiem vēžveidīgie ar nelielu ķermeni un gariem "kājas"

  Šie parazīti ir ne tikai barojas ar asinīm. Sieviešu blusas tiek implantētas cietušā ķermenī un pievienotas tvertnēm, lai nodrošinātu olu attīstību. Pati mātīte pēc olu nolaišanās mirst, kas papildus izraisa bīstama un smaga iekaisuma veidošanos cilvēkā - sarkopsiloze.

  Zemes vai smilšu blusas

  Viņi dzīvo sausumos un smiltīs Āzijas, Āfrikas, Dienvidamerikas valstīs. Bieži vien tie atrodas vietējo iedzīvotāju māju zemnieku grīdās. Šī blusu pieder pie ģints Tunga penetrans. Atkarībā no ēdiena veida un dzīvesveida tas atgādina jūras blusu. Tāpat sieviete iekļūst upura ādā un lūko olas tur, un līdzīgi ugunskuru. Smilšainie parazīti izraisa tungeozu.

  Interesanti zināt

  Cilvēce dzīvo ar tūkstošdaļas blusām. Gadsimtiem ilgi nebija blusu izbēgšanas, tāpēc daudzi no viņiem dzīvoja cilvēku mājokļos. Interesanti fakti - viduslaikos noble cilvēki piestiprināja trušu kažokādu uz ādu, lai piesaistītu blusas. Kad viņi to sapulcināja, tika sadedzināta kažokāda ar blusām.

  Kaķu blusas zem mikroskopa (video)

  Blusu lielums vienmēr lika meistariem pierādīt savus talantus. Tas ir pilnīgi teicis Leskova stāstījumā "Kreisais", kur galvenais varonis satricināja blusas. Tagad ir vairāki meistari, kas patiešām to var izdarīt - izstādēs redzamas sīkās metāla pilna izmēra pākstis ar pakavām.

  Blusas ir nepatīkami parazīti, kas ir jārisina. Bet lai veiksmīgi to izdarītu, jums viss par tiem jāzina.