Amerikanskansky prussakas: elu looduses ja aretus

Detsember 2018
Anonim

American tarakāns - kukaiņu, kas tika importēti uz Ameriku no tropu Āfrikas. Amerikā viņš parādījās laikā, kad jūras tirdzniecība bija plaukstoša. Āfrikas kukaiņi devās uz kuģiem, un kad tie kļuva diezgan daudz, viņi apmetās uz Amerikas kontinentu. Starp citu, proksvānus uz Eiropu lielos daudzumos ieved arī tirdzniecības kuģos. Ātri pietiekami daudz tropu kukaiņu, kas pielāgots mainīgajiem klimatiskajiem apstākļiem un pielāgots jaunajai videi. Patiesībā Āfrikas kukaiņi kļuva par "amerikāņu" priekštečiem.

Izskats

American tarakāns ir diezgan gara garenos ķermeni. Pieaugušie sasniedz izmērus no 4 līdz 5 cm. Pieaugušajiem pieaugušo kukaiņu ķermenis ir sarkanīgs. Bieži vien ir sarkanas un brūnas personas. Pieaugušajiem tarakāniem ir oriģināls. Viņam nav nimfu. Ar vecumu ķermeņa segmentācija kļūst pamanāmāka, jo īpaši vēdera rajonā. Āfrikas indivīdi ir nedaudz tumšāki un biezāki, bet diezgan līdzīgi amerikāņiem. Amerikāņu tarakāns var būt tumšs, bet tas nekad nav pilnīgi melns. Tās krāsa ir tuvāk sarkanbrūnai. Melna krāsa ir raksturīga citām sugām.

uzsver:

  • Mutes aparāts ir aprīkots ar chitinous izaugumiem. Tāpēc kukainis var viegli grināt ar audiem, ādu vai kartonu.Bieži vien prusaki ēd audumu vai ādu, ja nav citu pārtikas avotu.
  • garenas ķermeņa. Parasti kukaiņiem ir diezgan bieza un plaša vēdera daļa. Šajā sugā stumbrs ir izstiepts, segmentācija ir skaidri redzama.
  • Vēl viena atšķirtspēja: spārni. Spārni ir labi redzami, lieli, acs. Pieaugušajiem vīriešiem spārni izvirzīti ārpus vēdera. Tomēr, kukaiņi nedarbojas ļoti labi. Tie var būt gaisā mazāk nekā minūtes, un parasti tie izmanto spārnus plānošanai, nevis pilnam lidojumam.
  • Stumbra beigās jūs varat novērot segmentētos procesus, tos sauc par cerci. Ir gan vīrieši, gan sievietes. Vīriešiem ir dzimumorgānu plāksne, kas ir ļoti līdzīga cerci, bet mazāka izmēra.
  • Antenas garas, segmentētas. Tas ir galvenais pieskārienu orgāns. Ar antenu palīdzību kukainis ne tikai nosaka ceļu uz pārtiku, bet arī nosaka skaņas vibrācijas un nosaka virsmas raksturu, pa kuru tā plīst.
  • Acis atrodas abās pusēs. Viņi ir lieli, slīpēti. Pateicoties īpašajai acu struktūrai un atrašanās vietai, prusaku var redzēt visos virzienos.

Interesanti, ka šis prusaks ir uzskatāms par visātrāko. Tiek lēsts, ka pēc sekundes tā var palaist aptuveni 70 cm.

Pavairošana un attīstība

Pavairošana ir ne mazāk interesanta. Piesārņojošs prāts var reproduktīvi, izmantojot daļēnoģenēzi. Ja viens otram nav tēvu, sievietes ķermenī nobriest īpašas olas, kuras var attīstīties bez apaugļošanās. Pateicoties šai funkcijai, kukainis ir izplatījies tik plaši. Lai izveidotu veselu koloniju, ir pietiekama viena dzīvā sieviete.

Pavairošana notiek visu gadu un nav saistīta ar konkrētu sezonu. Jo vairāk pārtikas un jo labāka vide, jo aktīvāks ir reprodukcijas process. Pirms pārošanās notiek izturēšanās. Pirmkārt, sieviete atbrīvo feromonus gaisā, paceldama spārnus. Tādējādi tas piesaista vīriešus un skaidri parāda, ka tas ir gatavs reprodukcijai. Vīrietim, kas bija tuvumā, nozvejas feromoni un sāk laulības deju. Tas riņķo ap sievieti, izšķīst un salocē spārnus. Tad notiek mēslojums.

Sievietes liek 20 - 30 stundu laikā kapsulu ar apaugļotām olām un pēc tam sagremojas zemē vai jebkurā piemērotā substrātā. Dzīvokļa apstākļos sieviete ievieto olas izolētā vietā, piestiprinot tos virsmai ar īpaši viskozā sekrēcijas palīdzību.

Habitat

Amerikāņu tarakāni ir plaši izplatīti, galvenokārt Dienvidu un Ziemeļamerikas valstīs. Arī šī suga apmetās visā Āfrikā, virzot savu senču. Zinātnieki ir pamanījuši, ka pašlaik Eiropā aktīvi nokļūst kukaiņi. Tomēr Krievijā sugas nav pamatotas divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, lieli izmēri. Pietiekami spēcīgā ziemas aukstuma apstākļos mirst lieli izmēra kukaiņi. Otrkārt, ir daudzi pēcnācēji, kam Centrālās un Ziemeļkorejas apstākļos nepietiek pārtikas. Tā paša iemesla dēļ tarakāns reti sastopams dzīvokļos, kuros ir grūti barot pēcnācējus. Bet, ja viņš parādās mājā, kur atvērtā vietā ir pietiekami daudz pārtikas, tas reizinās ar neticamu ātrumu.

Amerikāņu tarakānus pilsētas vidē var atrast rūpniecības ēkās ar apkuri, kolekcionāriem, ventilācijas vārpstām, pārtikas produktu ražotnēs.Katru gadu šī suga tuvojas cilvēkam un mācās dzīvot pilsētu vidē, ēdot ēdienus.

Bieži vien šos kukaiņus var atrast uz kuģiem lidmašīnās. Viņi ceļo galvenokārt kopā ar pārtikas produktiem, iepakoti kartonā.

Dzīves īpatnības

Kukaiņi dzīvo kopā, mēģiniet izveidot pēc iespējas lielāku koloniju. Savvaļā vidējais kolonijas skaits ir aptuveni 10 000 cilvēku. Ja prusaku apdzīvo ēkās, tad izvēlieties lielas, plašas ēkas ar labu apkuri. Labvēlīgā temperatūra ātrai pavairošanai ir robežās no 20 līdz 35 ° C. Arī prusaku, piemēram, augsts mitrums.

Vēl viens svarīgs labklājības nosacījums: pietiekamas pārtikas pieejamība. Prusaki ēd gandrīz visu. Viņi dod priekšroku gaļas produktiem, zivīm, augiem, graudaugiem un graudaugiem, jauktajai lopbarībai. Ja nav piemērota pārtikas, tad viņi var ēst ziepes, audumu, ādu, papīru. Tas ir ēst jebkuru organisku.

Lielai kolonijai pārtikai ir būtiska nozīme. Bet maziem ligzdām dzīvokļos priekšplānā nonāk mitrums un ūdens avotu klātbūtne. Ja pilnīgi izolētu prusaku no ūdens, viņi nedēļā lielākoties bojā.

Audzēšana

Kukaiņu mīļotāji bieži audzē Amerikas tarakānus. Tie ir diezgan lieli, bet nepretenciozi kukaiņi un interesants objekts novērošanai. Piemēram, tikai šī suga rūpējas par pēcnācējiem pēc olšūnu parādīšanās no olām. Citās sugās šī uzvedība nav novērota. Ne mazāk interesanta ir vīriešu un sieviešu pārošanās deja pirms pārošanas. No ārpuses tarakāns izskatās diezgan iespaidīgs, kas patīk kukaiņu mīļotājiem.

Šis ir šķirnes un lopbarību ķirzakas un abiniekiem veidu. Kukaiņi pavairot ļoti ātri. Viena kolonija var nodrošināt veselu terāriju ar ķirzakas.

Vienīgais jābaidās kukaiņu cienītājiem - tā ir alerģija. Feromoni, kas izstaro sieviešu uzmanības uzmanības laikā, tiek uzskatīts par spēcīgas alergēni, un var kaitēt jutīgus cilvēkus.