Emakas kodu ant

Oktoober 2018

Video: ZEITGEIST: MOVING FORWARD | OFFICIAL RELEASE | 2011 (Oktoober 2018).

Anonim

Visa dzīve pet ant kolonija griežas ap dzemdē. Viņa nesaņem pārtiku, neaizsargā no kuņģi, neatbrīvo atkritumus. Bet tas bija karaliene skudru māja skudra ir olas, un nodrošina pastāvīgu papildināšanu ģimenes ar jauniem dalībniekiem.

No tā labsajūtu ir atkarīgs iespēju kolonijas izdzīvotu un sugu izplatīšanos. Tādēļ šīs sugas galvenā vienība ir vietējā ant tipa dzemde.

Padoms

zinātniskais nosaukums mājas skudru - faraons Ant. Nākotnē šis termins mēs dažreiz izmantosim.

Interesanti, ka dzemde ar citiem locekļiem koloniju no faraona skudrām ir nedaudz atšķiras no citu sugu. Varbūt tas ir iemesls, kāpēc mājas skudras izdevās izplatīties visā pasaulē ātrāk un pilnīgāk nekā citi viņu radiniekiem.

dzemde mājas ant: foto, apraksts, struktūra ķermeņa

dzemde mājsaimniecības skudra lielums apmēram divas reizes lielāks kā darba indivīdiem un sasniedz garumu 4-4, 5 mm. No savas ķermeņa krāsa ir tumši brūna ar redzamās sarkanās plānās mērces aizmugurē vēderā. Zemāk skaidri redzams šie elementi insektiem krāsa fotoattēlā:

Kopumā karaliene skudra mājas neizskatās tāpat kā darba kopiju indivīdu. Tās vēders ir ievērojami lielāks attiecībā uz galvenā korpusa, un kopumā tas ir masīvāks un mazāk mobili.

Raksturīgākais dzemde Atšķirībā worker skudru - ir krūšu palielināšana (otrā ķermenis segments aiz galvas).Cilvēkiem, kas strādā, krūtis ir ļoti mazs un nepārsniedz pašas galvas izmērus.

Dzemdei, kas jau ir izveidojusi koloniju, nav spārnu. Zālājā jaunās sievietes, kas ir gatavas apaugļošanai, ir spārnotas un gandrīz nošķirtas no vīriešiem. Tajā pašā laikā viņu gaismas garie spārni nav īpaši vajadzīgi: faraona skudras nav lidot.

Turpmāk Foto rāda dažus spārnotos sievietes:

Padoms

visas darba indivīdi mājas ligzdā skudras - mātītes nespēj vairoties. Tāpēc jautājums, "ko izskatās kā sieviete ant", ir mazliet jēga.

Citiem sugu skudrām sauc sievietes dzemdi no brīža, kad atstājot koloniju un nodibināja savu. Iekšzemes skudru kolonija nodalīt dzemde nerada, un tas - sarežģītība šo kaitēkļu apkarošanai.

Jo zem foto - karaliene skudru mājas ieskauj strādājot personas:

Mazliet bioloģijas: kā dzīvot un ko ēst dzemde

Lielākā skudras kādā pūzni reizi gadā no kūniņām ir liels skaits, kas spēj vaislas sievietēm un vīriešiem, kuri māte tā saucamā lidojuma laikā. Apaugļota mātītes tad neatgriezās savā mājas kolonija, un rāpot cauri apkārtni un mēģināt atrast vietu, kur varēs likt savus pirmos olas augt un darba indivīdiem.

Uzreiz pēc vasaras sieviešu nokost savus spārnus, iegūt papildu barības vielas, lai organizētu jaunu norēķinu.

Mājas skudrās, šis process izskatās citādi. Tajā vīrieši nelielā daudzumā pastāvīgi atrodas kolonijā. Darba ants baro tos, bet parasti atsaucas uz viņiem "nav ļoti cieņā", gandrīz kā vienkāršas sēklu bankas.

Tas ir interesanti.

Vietējo skudru kolonijā tikai 10-15% cilvēku nodarbojas ar pārtikas meklēšanu un atstāj skudru. Pārējie darbinieki ir iesaistīti sieviešu apkalpošanā un rūpes par pēcnācējiem. Tātad šie kukaiņi, ka jūs dažreiz redzēt, piemēram, virtuvē - tā ir tikai neliela daļa no to milzīgo skaitu, kas izstrādā kaut tuvu mājām …

spēj izaudzēt sievietes parādās kolonija, kad tā sasniedz noteiktu lielumu tā. Tos apaugļo vīrieši, dzīvo un pavairojami šeit. Tātad vairākus simtus queens var dzīvot mājas skudru kolonijā. Viņi neuzrāda nekontroli pret otru.

Interesanti ir

Eksperti uzskata, ka tad, kad neliels skaits skudras koloniju karaliene apkaisīt olas ar īpašām feromoniem, kas bloķē seksuālo attīstību skudras. No šādām apstrādātām olām ir izšķīlušās darba skudras. Kad kolonija kļūst pārāk liela, dzemdim vienkārši nav pietiekami daudz feromonu, un nepārstrādātas olas attīstās normāli. Tātad raksturs, kas paredzēts darbaspēka attīstībai pašā sākumā, attīstījis skudru un tā izaugsmes iespēju, kad tā sasniedz noteiktu lielumu.

Kad skudras kļūst pārpildītas vienā ielejā, daži no viņiem pārvietojas uz tuvumā esošajām ērtajām vietām. Ar šo jauno skudra veidojas: starp "dzimtā valsts" un "ailē" atbalsta spēcīgas saites, dzemde var pārvietot no viena slota uz otru, skudras sazināties pārtiku.

Šādā veidā liels skaits autonomo vienību veido lielu pārpalikumu. Iznīcini to ir ārkārtīgi grūti: to izdarīt, atrast visus ligzdas un nogalināt visus viņas karalienes.

Jo zemāk foto rāda mājdzīvnieku skudru queen skudras par olām:

Ant karaliene dzīvo līdz 12-15 gadiem, atliek savu dzīvību vairāk nekā 500 000 olas.Darbu skudras baro viņu ar ēdienu vai viņas dēlīti.

lielais skaits vaislas aitu šajā kolonijā, kad darba ņēmējs skudras nav īpaši saudzīgi pret katru no tiem, pat vienu, kas nodibināja koloniju: tās pārvarēt valdnieces no ligzdas uz ligzdu, un var pat nogalināt tos, kas dēj pārāk maz olas . Tas izskaidro vietējo skudru reprodukcijas augsto efektivitāti.

Reproduktīvā un norēķinu mājas skudras: dzemde spēlē lomu dzīvē

Attiecībā uz lielāko daļu, ļoti pragmatisku un mājsaimniecības skudru koloniju dzemdē darbojas kā sava veida olu konveijera. Darba ņēmēja skudras uz to attiecība var pielīdzināt zemnieku attieksmi viņa govi: mīlu viņu, rūpēties par viņu, bet nāves gadījumā - ir vienmēr daži jauni rezerve, un nav katastrofa notiks.

Faraona skudras kolonijas var dalīties ar jaunā apdzīvojuma veidošanos. Šajā gadījumā vairākas queens un vairāki simti strādnieku skudras tiek pārvietotas uz atsevišķu, parasti jau sagatavotu vietu jaunai kolonijai.

Vienu koloniju pārstāvji neuzrāda naidīgumu pret saviem kaimiņiem. Tomēr šāds koloniju komplekss ir jānošķir no difūzā purvājiem, kas izplatīti pa lielām ant zemes platībām.

Tas ir interesanti

Lielākā faraona skudras kolonna, kas līdz šim tika pētīta, ir 340 000 strādnieku. Parastā purva iedzīvotāju populācija ir 10-15 tūkstoši indivīdu. Minimāli pietiekami, lai nodrošinātu, ka pēc katastrofas kolonija atjaunoja savu spēku - vairāki duci skudras.

Šodien dzemdes pastāvēšanas skudras parādība, un to sadalījums kastām piesaista lielu skaitu zinātnieku no ethologists pēta uzvedību evolucionistiem.Tiek uzskatīts, ka šāda hierarhija, kas ant kolonija ļāva viņiem kļūt par modernu, liels un izturīgs pret dabas katastrofām kukaiņi grupa uz planētas.

In pūzni darbības ir ļoti daudz kopīga ar darbībām racionālas būtnes, bet tajā pašā laikā, lai noturētu dzemdes analoģiju ar kādu orgānu cilvēka organismā nevar. Skudru pūznis - īpaša veida ķermeņa, un dzemde tajā - galvenais iemesls un galvenais komponents reproduktīvo. Un pozīcija dzemde precīzākus vietējos skudras ļāva viņiem kļūt visizplatītākais veids skudras uz planētas.

Anthill no iekšienes: paātrināta 900 reizes šaušana