Kuidas voodiluu hammustada?

November 2018

Video: Kuidas saada maha spagaati? (November 2018).

Anonim

Katram asinsrites kukaiņam ir savi ēšanas paradumi. Un gultas bugs šeit nav izņēmums. Faktiski, kā bedbugs bite, un kādas sekas rada to kodumiem, ir daudzas specifiskas detaļas, kas ir ne tikai uzvarēja šos kukaiņus universālas naids, bet arī piesaistīja uzmanību zinātnieku.

bite anatomija: bedbug pārtiku zem mikroskopa

bedbug ir īpaši pielāgots, lai asins caurduršanas-nepieredzējis ierīces piegādi, kas izrādījās divi no viņa žokļa. Viss orgāns izskatās kā neliela, piestiprināta caurule, kas ir pietiekami spēcīga, lai caurdurtu cilvēka ādu, bet nespēj saberžot suni. Tāpēc lielos mājdzīvniekos bugs nav parazitāras. Un jautājums par to, vai bugs bite, ir vērts atbildēt, ka tie, visticamāk, būs caurdurtas.

smeceris pats par sevi ir process barošanas kukainis tiek nospiests uz apakšā galvkrūtis, padarot to neredzams. Gultas bugām un dažiem viņu radiniekiem ir pat īpaša rumpiņa galvaspilsētai, kas darbojas kā īpaša nieze injekcijas veikšanai.

Kaļķakmens laikā urīns pīrsē ādu ar suspensiju un cenšas to sasniegt asinsvadā. Kad viņš izdodas (un, pateicoties spējai sajust aftershocks asins kapilāru to dara mākslinieciski), parazīts sūkā 1-1, 5 ml asiņu.

smeceris kļūda ir divi kanāli - vienu nepieredzējis asinis, un otrais - tikt ievietota brūces siekalām, kas darbojas kā pretsāpju līdzeklis. Tā rezultātā pieaugušo gultas kļūdas kļūst nesāpīgi viņu upurim.

Pēc iegūt asins maltīte kukainis pārvietojas dažus centimetrus no ķermeņa, un atkārto visu darbību vēlreiz. Tātad parazīts ražo 3-6 kodienu virkni, kuru laikā absorbē līdz 7 μl asiņu. Šī daļa gandrīz divas reizes pārsniedz pieaugušu kukaiņu svaru, un pietiek ar nedēļu vai pusi gremošanu un atpūtu.

Tā rezultātā kļūdu baro reizi 7-10 dienās. Bet cik bieži koduma kļūdas, ir atkarīgs arī no to skaita istabā - ar stipri invadētas dzīvoklī rīta cilvēki var paļauties uz ķermeņa vairāk nekā 500 kodieniem.

Gulbju kāpuri barojas biežāk un mazākos porcijās. Mazākais no tiem ir jābaro gandrīz katru dienu. Interesanti, ka kāpuri, kad viņi sakodiens neieved brūces siekalām, un nieze sāk justies cilvēks vairāk barošanu kukaini.

Kopumā bugs, kas iekost cilvēkus, ne vienmēr ir parazīti. Ir zināmi lieli indīgi bugs-plēsoņi, barojot ar citiem kukaiņiem. Viņiem ir tāds pats krūtīs kā brāļi, ar kuriem viņi sūkā to upuru saturu. Šie paši smeceris viņi var iekost personu aizsardzībā, kas izraisa smagu iekaisumu, dažreiz - iekaisumu un saindēšanās pazīmes. Starp tropu reduviidae zināms sugām, veido pārejas posmu starp plēsējiem un parazītu - papildus pārtikas citiem kukaiņiem viņi var ēst asinis lielu dzīvnieku, tai skaitā cilvēkiem.

simptomi kodiena: kā atšķirt iekost bedbug kodumiem no citiem kukaiņiem

Bites no gultas bugs kodumiem bieži sajaukt ar citiem kukaiņiem. Ja nav pietiekami daudz uzkodu, tad tos var maldināt par odi. Kaut arī, cik precīzi nokļūst gultas bugs, ir pietiekami viegli tos dot, un viņu kodumi ir viegli atšķirt no citu kukaiņu kodumiem.Galvenās atšķirības gūžas kļūdu kodumiem ir:

  • virkne ēsmu. Sakarā ar to, ka asins izšķīst no vairākām brūcēm, tas atstāj sava veida "kodumu";
  • Bites skaits paši. Bedbugs dzīvo neorganizētos klāsteros, un vienu nakti uzreiz uzliek kukaiņus;
  • Nakts laiks. Pēcpusdienā bumbulas ir neaktīvas.

Parasti pēc tam, kad bugs ir izmantots ādas zonā, iekaisuma vietnēs parādās kairinājums un nieze, kas parasti ilgst vairākas stundas. Un tikai retos gadījumos bug kodumi var būt ļoti bīstami.

Kas ir bīstams kļūdu kodums?

Visnopietnākās iekšējo bojājumu kodēšanas sekas ir iespējamas alerģiskas reakcijas. Gadījumā, ja augu jutīgums pret enzīmus, ko izraisījusi kļūda, kaķī, var pat novērot anafilaktisku šoku, tomēr zināmi ir tikai daži šādi gadījumi. Bug bites briesmas parasti nepārsniedz odu bites.

Bedbugs nav cilvēku slimību patogēnu nesēji. Lai gan daži pētījumi apstiprina dažādu patogēno baktēriju klātbūtni organismā un organismā, nav zināmu gadījumu infekcijas, ko izraisījušas slimības ar kodumiem zāļu vēsturē.

Dažos gadījumos, pēc kodīgu bojājumu koduma, cietušais var attīstīt ilgstošu ādas izsitumu. Tomēr daudz biežāk, un jo īpaši - sievietēm, kas savās rokās gultas kukainos izraisa garīgās traumas un baidās no miega. Turklāt, sakarā ar nespēju gulēt, pastāvīgi bugging kļūdu bojājumus, ietekmē darba spējas samazinās un vispārējā labklājība pasliktinās.

Dažreiz kodumi ilgstoši nav iespējams dziedēt, un pēc dažām dienām viņi sāk slims, saslimst un izplūst no tiem. Tas jau ir nepārprotams pazīme, ka, saspiežot brūci, infekcija tiek nozvejota. Šajā gadījumā jums jāredz ārsts.

Kad un kam bedbugs bites biežāk?

Bugs bites gandrīz vienmēr naktī un agri no rīta. Tika veikti īpaši pētījumi, lai atbildētu uz jautājumu, vai dienas laikā bites bites, un izrādījās, ka parazīta pīķa aktivitāte samazinās iepriekšējās stundās - no 3 līdz 7 m. Spilgti dienas daļa, kukaiņi slēpjas patversmēs.

Gaisma pati par sevi ir, lai arī nav spēcīga, bet novērš kļūdu. Principā tās var arī barot ar gaismu, it īpaši no rīta, bet šajā periodā kodienu biežums un skaits samazinās, un kukaiņi mēģina noslēpt to patvērumos.

Jautājumā par to, vai visi kodumi iekost, jūs noteikti varat teikt: jā, visi cilvēki. Un populārs viedoklis, ka viņiem ir jāuztraucas mazāk par vīriešiem, un vēl jo vairāk - ka selektīvi nokaut noteiktas asinsgrupas nesējus, ir kļūdaini. Un tieši tāpēc.

Vīrieši blīvākas ādas dēļ ne vienmēr izjūt bojājumus, it īpaši, ja tie ir maz. Turklāt gultas bugs visvairāk piesaista asins smarža. Sievietēm ar plānu ādu asinsvadu smarža no traukiem izplatās tālāk un ātrāk, un parazīti vispirms to izjūt.

Nav saistības starp kodienu biežumu un asinsgrupu: tikai pirmās un otrās grupas nesēji parasti ir lielāki, un tāpēc var radīt nepareizu iespaidu, ka viņiem ir lielāka iespēja nokļūt no bedbugs.

Ādas zonas, kur gulēt gultas bugs ir visbiežāk sastopamas mugurā, kājās un rokās. Viņi parasti paliek atvērti sapnī.Kukaiņi viegli nokļūst zem viņu drēbēm, bet viņi dod priekšroku tukšām ķermeņa zonām. Un, ja ķermeņa kļūdas ir izkliedētas, ir lietderīgi veikt ārstēšanu agrīnai dziedināšanai un niezes mazināšanai.

ārstēšana nospiežami kļūdām

Lai ārstētu kodieniem bedbugs jābūt tikai gadījumos, kad parādās savā vietā un vietējās iekaisuma saglabāties divas līdz trīs dienas, vai radīt pārāk izteiktu sāpīgums. Pēc tam viņiem jāārstē:

  • ar jebkuru spirtu saturošu medikamentu vai tinktūru, lai mazinātu sāpju sindromu;
  • Lietojiet Suprastīnu, Diazolīnu, Dimedrolu vai kādu citu antihistamīnu kā izvēli. Tas palīdzēs mazināt iekaisumu;
  • Noskalojiet ķermeņa ielaidumus ar siltu ūdeni un ziepēm;
  • Iecerēt ar jebkuru nomierinošu ziedi vai dabīgām eļļām: egli, tējas koka eļļu, smiltsērkšķu.

Nekādā gadījumā jūs nevarat saskrāpēt kodumus. Tiks atvērtas pašas brūces, un pastāv risks inficēties. Ģeneralizētas alerģiskas reakcijas attīstībai jau vajadzētu lietot antialerģēnus, kas pirms un ir pazīstami katram cilvēkam, un konsultēties ar ārstu.

Kā pasargāt sevi no gultas kļūdu kodumiem?

Visticamākais veids, kā pasargāt sevi no bedbugs, ir pilnīgi iznīcināt mājokli. Šodien šādai procedūrai nozare ražo lielu skaitu ķīmisko produktu, bet pat uzticamāka un efektīvāka būs dezinfekcija, ko veic speciālas profesionālas komandas.

Ir svarīgi saprast, ka bumbulas ir mobilās būtnes. To izraidīšana no viņu dzīvokļa nedos pilnīgu garantiju, ka tie ir tajā nekad neparādīsies: no kaimiņiem ventilācijas, bet vasarā - uz ārējām sienām mājā, tās var viegli pārvietot uz dzīvokli vēlreiz.Tādēļ vairākiem dzīvokļiem labāk ir dezinficēt kaitēkļus organizētā veidā.

Atsevišķi vajadzētu teikt par ceļotājiem. Par to, ko darīt, ja nokļūst bugs lētas viesnīcās, to teica gandrīz katrā rokasgrāmatā. Tomēr tieši šie kukaiņi turpina droši sabojāt romantiskākos vakarus savos ceļojumos.

Lai izvairītos no nepatīkamiem entomoloģiskiem pārspīlējumiem, vispirms rūpīgi jāpārbauda telpa, kurā plānojat uzturēties naktī. Principā, ja gultas un matrača bumbiņas vai to olas nav atrastas, tad šajā telpā jūs jau varat pavadīt nakti. Lai nodrošinātu aizsardzību pret kodumiem, pietiek ar to, lai gultas kājas novietotu baseinos vai krūzītēs ar ūdeni - tas būs nepārvarams šķērslis parazītiem. Tāpat būs labi, ka pirms gulētiešanas to pārkaisa ar lielu dezodorantu: vienā naktī šāds pasākums būs nobiedēt lielāko daļu no neuzkrītošajiem kukaiņiem. Tomēr, ja jūs pavadīt vairāk nekā trīs dienas miega, izsalkuši bugs ignorēt riebumu spēcīgu smaržu un nāks barību kopā. Tāpēc labākais veids, kā pasargāt no kļūdām ceļojumā, būs izvēlēties ne lētākās, gan netīrās viesnīcas un viesnīcas.

Kā kļūdu kodumi: video tuvplāna

Kā atbrīvoties no gultas kļūdām vienreiz un uz visiem laikiem