Kuidas ja kus korteris ilmus prussakad

November 2018

Video: Suspense: 100 in the Dark / Lord of the Witch Doctors / Devil in the Summer House (November 2018).

Anonim

Tarakāņi dzīvoklī - problēma, kas daudziem ir pazīstama ne pirmās puses priekšā. Šie kukaiņi ir visbiežāk sastopamie kaitēkļi dzīvokļos, daudzdzīvokļu mājās un saimniecības telpās. Un, lai gan tarakāni nekaitē cilvēku tieši, tie ir ļoti nevēlamas kukaiņi mājās, kas veicina slimību izplatību un kopumā pasliktina sanitāro stāvokli mājās.

Let 's redzēt, kur tie visi nāk no dzīvokļa …

Kā un no kurienes prusaku nokļūt telpā

īpašniekiem mājā, atrada šķebinošs kukaiņiem virtuvē vai vannas istabā, vispirms domā: ja viņi nāk no? Patiesībā ir daudz veidu, kā iekļūt šajos parazītos mājā. Izvēlieties galveno:

  • No kaimiņiem. prusaku var masveidā pamest savas vecās mājās pēc iebarošanas , vai nejauši iekrīt jaunu dzīvokli uz ventilācijas kanāliem, Garbage, caur plaisām sienās. Ja viņi ir apmierināti ar ēdienu un dzērienu daudzumu, kā arī ar vides temperatūru, prusaks etiķeti labprāt norēķinās jaunā vietā.

  • Ar pirkumiem. Piesārņotais var viegli iekļūt somā vai ekonomiskā iepakojumā tirgū vai veikalā. Tā gadās, ka kukaiņu "pārcēlās uz jaunu vietu" tiesību iegādātās preces: sadzīves tehniku ​​(datoru sistēma vienības, mikroviļņu krāsns), mēbeļu un apģērbu. Protams, šādos produktos tarakāns var nokļūt nejauši, jo tas neuzrāda uzturvērtību.Bet pārtikas preču veikalos to var atrast ļoti bieži.
  • lietās. Lietas, ko no ceļojuma vai ko izmanto kāds cits, var kļūt par pagaidu prieks sievietes prusaku, kas dos dzīvību veselu parazītu populāciju.
  • Ar sūtījumiem. Tagad ir ļoti populāri tiešsaistes iepirkšanās, ko piegādā pasta sūtījumi. Šie zemes gabali, it īpaši no ārzemēm, var kļūt par "transporta" prusaku un citiem kukaiņiem. Starp citu, tas ir sakaru maršrutu attīstība starp dažādām valstīm un pat kontinentiem, kas ir kļuvis par galveno prusaku izplatīšanas iemeslu visā pasaulē. Tagad mūsu platuma grādos jūs varat satikt ne tikai sarkano virtuves tarakānus "prusaka", bet arī melno, kā arī milzīgu amerikāņu tarakānu.

Nedaudz vairāk par cēloņiem parādīšanās prusaku mājā

Ja tā, kur ir prusaku dzīvoklī, visi vairāk vai mazāk skaidrs, kādi ir iemesli, kas to veiksmīgu "noteikt", un pavairošanu telpā nav tik acīmredzama, lai lielākā daļa no mums.

Taras ir kukaiņi, kuriem ir vajadzīga noteiktā platība, lai taupītu iedzīvotājus. Ja inficētajā dzīvoklī inficētajā dzīvoklī ir pārāk daudz prusaku un viņiem nav pietiekami daudz pārtikas, daži no viņiem dodas uz kaimiņu telpām, lai apgūtu jauno teritoriju. Tas ir iemesls, ka pēc kāda laika visa ieeja vai māja cieš no prusaku.

Ja tur bija prusaku dzīvoklī, tur ir vēl viena iespēja: kaimiņi ir cīnās, lai atbrīvotos no parazītiem, radot nepiemērotus apstākļus dzīvei. Protams, prusaku mēģina steidzami pamest dzīvokli un pāriet uz jaunu, drošāku dzīvesvietu. Šādos gadījumos prusaku parasti maģiski migrē, tūlīt aizpildot kaimiņu dzīvokli ar visu izdzīvojušo iedzīvotāju skaitu.

Dažkārt prusaku tārpi ieskauj no iepriekš nejauši ieviestas sievietes vai prusaku pāra. Visbiežāk šāda problēma rodas cilvēkiem, kuri daudz ceļo vai ceļo ar darījumu, apstājoties dažādās viesnīcās un viesnīcās. Dažreiz prusaku nokļūšana mājās ar lielveikalā nopirkto ēdienu.

piemērs dzīvokļa inficēta ar prusaku

prusaku mājā - zīme antisanitāri

Neatkarīgi no iemesliem izskatu prusaku, saglabāšanu un palielināšanu to iedzīvotāju ir iespējama tikai klātbūtnē vairāku labvēlīgu faktoru:

  • Brīva piekļuve pārtikai. Prusaku ir ļoti nepretenciozas radības. Viņi var ēst ne tikai svaigus kvalitatīvus produktus, bet arī noplūdu atkritumus, papīru, ādu. Vai bez ēdienes tarakāns var būt pietiekami ilgs - līdz pat vairākām nedēļām. Bet pat tad, ja jūs atstāt virtuves nekārtīgs galda, plāksnes, netīrs atkritumu tvertnes - tas būs pietiekami normālu visu koloniju no kaitēkļiem piegādi. Tāpēc, lai novērstu kukaiņu būtu jāsasniedz burtiskā nozīmē ideālā kārtībā, paslēpt nakti visu pārtiku un izņemt atkritumus katru dienu. Prusaki pārsvarā ir nakts, tāpēc pirms gulēšanas ir svarīgi paslēpt visus pārtikas avotus.

  • Ūdens klātbūtne dzeršanai. Vissvarīgākā lieta, bez kuras prusaku nevar dzīvot ilgi - ūdens. Ir daudz mūsdienu dzīvokļu un to avotu mājas. Tas var būt neliela peļķe uz galda vai plīts, mitrā izlietne, noplūde vai ūdens kondensācija uz flīžu. Ja visi ūdens avoti rūpīgi pārklājas, prusaku var dzert ūdeni no ziedēšanas zemes. Tāpēc cīņā pret parazītiem laikā ir nepieciešams, lai ūdens augus no rīta vai pēcpusdienā, lai šķidrums uzsūcas pareizi.Ieteicams noslaucīt virtuves izlietni un vannas istabu ar sausu drāniņu naktī.

  • Ērta istabas temperatūra un koka klātbūtne. Ideāli apstākļi dzīvē - tie ir iemesli, kāpēc prēmijas parādās dzīvoklī. Cilvēka apmešanās vietu nevar labāk pielāgot šo kukaiņu vajadzībām: tas uztur komfortablu relatīvo mitrumu un siltumu, ir daudz uzkodu, kad prusaku var paslēpties dienas laikā. Turklāt blakus esošie dzīvokļi nav izolēti viens no otra, bet ir saistīti ar sakaru līdzekļiem, ar kuru palīdzību kukaiņi var brīvi pārvietoties.

Ja prusaki ir parādījušies mājās, jums rūpīgi jāizpēta iespējamie to izplatīšanās veidi. Ir nepieciešams aizzīmogot visas plaisas sienās un grīdā, aprīkot ventilācijas atveres ar speciāliem tīkliem, kas neļaus citus kukaiņus iekļūt dzīvoklī.

Bieži vien paliek neskaidrs, kad ir kļuvuši prusaki, jo var būt daudz iespēju. Tomēr šie kukaiņi var turpināt dzīvot un vairoties tikai labvēlīgos apstākļos.

Parasti tarakānu infekcija sākas ar vairākiem indivīdiem, kuri kļūst par visa populācijas senčiem, kuri pēc dažām nedēļām rodas burtiski. Anti-sanitārija dzīvoklī - galvenais faktors ērtajā prankvīnu dzīvē.

Starp citu, pēc kaitēkļu kontroles veikšanas prusaku var atgriezties tikai tad, ja īpašnieki nav tik noraizējušies par viņu mājas tīrību.

Ko darīt, ja mājās ir prusaku?

Katrai personai, kas dzīvo daudzdzīvokļu vai privātmājā, ir svarīgi zināt, no kurienes nāk prēmijas. Tas mums atgādinās par nepieciešamību veikt preventīvus pasākumus: saglabāt kārtību, novēršot plaisu sienās un aizverot ventilācijas kanālus.

Bet ja prusaki jau ir parādījušies mājā, mums steidzami ir jāuzsāk to cīņa:

  1. Lai kārtotu dzīvokli. Preskoku izskats var būt iemesls nelielam remontam, bet, ja tas nav iespējams, vispārēja tīrīšana ir obligāta. Veco atkritumu noguldījumu likvidēšana un atklātas pārtikas produktu likvidēšana padarīs šo cīņu daudz veiksmīgāku un paātrinās rezultāta sasniegšanu.
  2. Izmantojiet īpašus instrumentus un slazdus. Nozare piedāvā daudzas ķimikālijas tarakānu iznīcināšanai: insekticīdu krītiņi, aerosoli, pulveri un želejas. Bez tam, jūs varat izmantot tautas receptes vai nodot tarakānzāģus (lai gan tie strādā, ja mājā nav daudz prusaku).
  3. Atkārtotas ievešanas novēršana. Profilakses priekšnoteikums ir tīrības saglabāšana, it īpaši virtuvē, vannas istabā un tualetē. Profilakses nolūkos varat izmantot arī prusaku, slazdus un krītiņus.

Piezīme

Prusaku var parādīties gandrīz jebkurā mājā. Tomēr vēlākai dzīvei un reprodukcijai viņi izvēlas tikai tādus dzīvokļus, kas nespīd ar tīrību. Tāpēc, papildus ķīmisko vielu apkarošanai, ir svarīgi ievērot higiēnu un uzturēt labu sanitāro stāvokli jūsu mājās.

5 noteikumi par kaitēkļu kontroles pakalpojumu izvēli tarakānu iznīcināšanai

Kā tikt galā ar prusaku mājās