Olevaist prussakad

Detsember 2018

Video: Tallinna mereäärseim elukvartal - Noblessner (Detsember 2018).

Anonim

prusaku, ir atšķirīgi, bet galvenie veidi ir tikai divi - melnā un sarkanā prusaku. Neraugoties uz ārējām atšķirībām, prusaku struktūra ir līdzīga. ķermeņa garums ir lielākā kukaiņu ir mazāks par 5 cm un mazākais sasniedz garumu 1 cm. Madagaskara prusaku var izaugt līdz 10 cm garumā.

Visi tarakāni ir īpašnieki plakano teļš un sirds formas galvas, bet dažām sugām galva ir trīsstūrveida. Uz virsmas atrodas divas diezgan lielas acis, taču dažām kukaiņu sugām ir atrofija vai vispār nav. Vīrieši galvenokārt ir spārnota, un sievietēm nav spārnu. Pēc izmēra sievietes ievērojami pārsniedz vīriešus.

Funkcijas prusaku

Šie kukaiņi pieder klasei kukaiņi, prusaku komandā. Posmkāju veidi, apakštips - traheoīds. Melnā tarakāņa ar spārniem iezīme ir nespēja izveidot neatkarīgu virziena lidojumu. Viņi var plānot savus pat labi attīstītos spārnus, kas vīriešiem aptver visu vēderu. Bet lielajās sievietēs spārni vai nu nav, vai praktiski neattīstīti. Tādēļ viņu vēdera daļa ir atvērta.

Viņi barojas, tāpat kā visi daudzfunkcionāli, visdažādākajā ēdienā, ēd maizi, dārzeņus, augļus, papīru un pat ziepes. Melnā un sarkanā prusaku var piesaistīt produktus, kuriem ir patīkama un diezgan spēcīga smaka. Prusaku nav iespējams iztikt bez ūdens un siltumu. Vēl viena iezīme - meklēt vissizejošākos, tumšos mitros stūros, kur viņi var justies samērā ērti.

Ārējo struktūru prusaku

Viņu galvas ir dažāda veida un ārējās atšķirības. Vairumā gadījumu galva ir liela, ovāla vai pīrāga forma. Mutes ir liela izmēra, vērsta atpakaļ un uz leju. Ir grūti pārbaudīt melnā prusaku galvu, jo tas ir klāts ar pronotumu. Dažās sugās uz galvas atrodas tā saucamās vienkāršās acis, kuras ne vienmēr attīstās.

Attiecībā uz vidēja spārna indivīdiem ir lielas sarežģītas acis, kuras atdala staru vieta. Īsi spārniem indivīdiem ir mazākās acis, bieži atrofē. Dažiem indivīdiem nav acu. Pīrāgi ļoti taustāmi. Viņu mute ir viens no grauzējiem. Atsevišķa uzmanība ir pelnījusi priesteru antenas. Tie ir piestiprināti antenu fāzēs. Antenas, pārklāti ar sariem, garas.

Virsbūves daļas

Melnā un sarkanā prusaku krūts sastāv no trim segmentiem. Pirmais ir daudz lielāks nekā citi - tas ir pronotum. Šis segments ir izliekta sešstūra forma. Gludas virsmas malās ir dobas, kurās melnā malā. Šis segments bieži ir vieglāks par pārējo kukaiņu ķermeni, un dažās sugās tas ir pat caurspīdīgs. Pronotum ir ārējs savienojums ar nelielu trīsstūrveida vairogu, un zem kāju baseiniem ir paslēptas krūts sklerītes.

Melnais prēmiju kājas ir pieci segmentēti. Pirmajos četros segmentos ir spilventiņi, bet piektajā daļā ir spīles. Starp nagiem ir sucker.

Viņiem ir divi spārnu pāri. Neskatoties uz to, ka tie nav izstrādāti visās privātpersonās, lielākā daļa spārnu cilvēku izmanto membrāno spārnus.Pirmā membrānu pusei nav, bet uz tās ir cilpiņas. Pirmais spārnu pāri ir elytra. Viņi ir blīvi, ādie, mati uz tiem nav. Otrais pāris faktiski ir spārns, kas dažās sugās ir atrofēts vai pilnīgi nepastāv. Tikai vīrieši spēj lidot.

Sarkanā tarakara vēdera segmentālā ārējā struktūra ir skaidri redzama pat kukaiņu pirmajā redzēšanā. Vēders ir sabiezējis, atrodoties pret vispārējo fona. Īpaši labi tas redzams sievietēm. Segmentu skaits sasniedz 10 vai 11, no kuriem pēdējais ir anālās plāksnes, kas aptver anālo atveri.

Ooteca

Ooteca ir nekas cits kā olu kokons. Tās ir ovālas formas, kuras galus noapaļo, un dažu sugu mātītes tiek sasmalcinātas. Oteheka vienmēr ir pamanāma tā izmēra dēļ. Par to jūs varat atpazīt sieviešu sarkano tarakānu. Atkāpes lielums ir atkarīgs no kukaiņu izmēra, taču jebkurā gadījumā tas var būt daudz mazāks nekā vēdera daļa. Ootekas virsma ir salātu un vietās, kur tiek savāktas olas, tas ir izteikti izliekts. Tā ir viegla kapsula, kuras galos ir tā sauktā gliemezis rozā vai smilškrāsā. Tas var būt ievērojami sabiezējis vai būt pilnīgi patīkams.

Iekšējā struktūra

Elpošanas orgāni, asins apgāde un gremošana rada vislielāko interesi par iekšējo struktūru. Ne mazāk svarīgi un interesanti ir kukaiņu izdales sistēma. Dorsālais asinsvads plešas pa visu ķermeni, veidojot paplašināšanos katrā vēdera daļā. Izplešanās ar vārstiem ir kukaiņu sirds. Elpošanas sistēma - trīs trahejas stumbra pārus, no kuriem atdalās viss kukaiņu ķermenis.

Gremošanas sistēma sākas ar mutes dobumu, tad nazofaringiju un siekalu dziedzeriem.Ar siekalām, taras krēms mitrina pārtiku pirms tās norīšanas. No neliela rīkles pārtikas nonāk barības vadā, no turienes uz goītu un pēc tam uz muskuļu vēderu. Visi produkti, kurus patērē prusaku, daļēji tiek sašķelti, nonākot goiterā, un galīgā attīrīšana notiek kuņģī.

Pārtika, kas ir iztīrīta muskuļos vēderā, nonāk vidējā zarnā un no turienes līdz galam un izdales sistēmai. Centrālā nervu sistēma sastāv no ganglijas (supra-rīkles un apakšgredzeni) un vēdera nervu ķēdes.

Lai attīstītu un dzīvotu, kukaiņiem vajadzētu siltumu, tumsu un mitrumu. Viņi pastāvīgi ēst un vairoties. Pārvietoja šos kukainus, meklējot mājīgas vietas un vispiemērotāko dzīvotni, izmantojot dažādas kustības, plaisas. Lielākā daļa cilvēku jūtas lieliski temperatūrā 20 - 30 ° C, tāpēc tie ir tik ērti personas mājās.