Kuidas on kahjurid: pildid

Juuli 2019

Video: Curso de Holohomeopatía en Colombia (Juuli 2019).

Anonim

Pastāv milzīgs skaits dažādu veidu kukaiņi, kas ietekmē cilvēku dzīvi Ir daudz dažādu veidu kukaiņi, kas ietekmē cilvēku dzīvi. Mušas un odi, odi un crickets, centipedes un zirnekļi, Colorado kartupeļu vabole un kriketa - tas ir nepilnīgs saraksts ar kaitēkļiem, kas rada jebkādu apdraudējumu cilvēkiem. Dažiem insektiem ir infekcijas, citi nodara kaitējumu kultūraugiem, bet citi kaitē mājdzīvnieku veselībai.

Esošās sugas

 • Mušas. ziemeļu mežos mīt melnās mušas, kas ir bīstamas cilvēkiem, jo ​​to koduma ir nāvējoša. Āfrikā ir dažādas "csetes", kurās ir bīstami miega slimību mikrobi. Austrālijā dzīvo lidojošs ēdējs, kas baro cita veida kukaiņus. Vispopulārākās sugas ir vietējā lidmašīna, tā ir atrodama visur.
 • Odi. Kopumā ir aptuveni 2, 5 tūkst. Odu sugu. Bet ne visi no viņiem ēd asinis. Dažādu kukaiņu krāsas arī atšķiras. Skaistākais odi ir Sabetes. Viņš pieder ģimenei "Īsti moskīti". Kukaiņai ir smaragda-zilā krāsa, un uz kājām ir pūkains otas. Krievijā ir 120 ogu sugas. Šajā gadījumā galvenokārt Anopheles tiek izplatīti.
 • Moss. Pasaulē ir apmēram 1 5000 zivju mežu sugu. Viņi ir visur, izņemot Antarktīdu. Dažas sugas ir bīstamas cilvēkiem, bet citi - augiem. Bieži vien mēs redzam baltu sīpolu vai siltumnīcu baltošā.Tas sabojā dārza plantācijas. Vīrietim visnoderīgākā ir melnākā vecmāte. Viņa kodums var izraisīt iespaidīgu niezi audzēju.

 • Centipedes - kaitēkļi, kuru vārds tulkots kā "simts pēdas". Šajā gadījumā faktiski kukaiņu kājas ir daudz mazākas. Kaitējuma ķermenis ir sadalīts vairākos segmentos, no kuriem katram ir savs kāju pāri. Parasti šimmitniekam ir attiecīgi 15 līdz 23 segmenti, kājas no 30 līdz 46.
 • Zirnekļi pieder pie posmkāju atdalīšanās. Pašlaik tiek piešķirti aptuveni 42 tūkstoši to sugu. Kukaiņi ir visuresoši. Tie barojas galvenokārt ar maziem dzīvniekiem vai citiem kukaiņiem. Tomēr ir arī zirnekļa veids, piemēram, zirgs. Viņš ēd zaļās akacijas daļas.
 • Krikets - kopā ar sēklām, sienāzēm, spieķi un prusaku pieder komandai "Straightwing". Zināms visā pasaulē, lai tos piespiež. Jau ir jau aptuveni 300 miljoni gadu. Viņi atšķiras ar nepilnīgu metamorfozi - olu, kāpuru, nimfa un imago.

 • Aphids ir kukaiņi, kas pieder pie semisweet ģimenes. Ir aptuveni 4000 sugu, no kurām lielākā daļa dzīvo Eiropā. Pārtiku no kukaiņiem izraisa augu sulas. Kaitēkļu bīstamība ir spēja tolerēt augu slimības.
 • Golden-eyed pieder neto spārnu ģimenē. Lielākajai daļai kukaiņu ir gaiši zaļa vai brūngana krāsa. Aktīvs krēslā. Viņi barojas ar ziedputekšņiem vai nektāru.
 • Drosophila - augļu mušas, kas barojas ar augu atliekām vai sulu. Attiecas uz Diptera kārtību. Pārsvarā dzīvo cilvēku dzīvokļos.

 • Kolorādo vabole pieder pie lapu lapu vabolēm.Kukainis barojas uz Solanaceae lapām: baklažāniem, tomātiem, kartupeļiem. Tādējādi tas rada neatgriezenisku kaitējumu kultūraugiem.
 • Medvedka ir ortoptera kukainis ar 5 cm ķermeni un modificētām priekšdaļām, kas pielāgotas rakšanai. Kukainis var iezagt augu saknēs, bet ir viens plus - medus lācis atrast augsnē uzlabo augsnes aerāciju.
 • Izsmidzinātājs ir vaboļu ģints ar iegarenu ķermeni un mīkstu kutikulu. Būtībā cilvēki ar aukstu klimatu. Ēst softballs olas un mazuļu kukaiņu kāpuri.

Atkārtotas reprodukcijas īpatnības

Visiem dubļainiem kukaiņiem ir aptuveni vienādi reproduktīvie procesi - tie nosaka olas. Mutes dziedzeri atrodas vēderā. Munīšu klājumā var atrast līdz pusotru tūkstošu olu. Apaugļotas olšūnas pamazām pārvēršas kā larva, kas pēc tam kļūst par pupu, un pēc tam un pieaugušo.

Odi ir spējīgi atlikt līdz pat 280 olām. Šajā gadījumā olas uzliek ik pēc 3 dienām. Vienu nedēļu no olšūnas parādās pieaugušais. Kukaiņu attīstības cikls ir tieši atkarīgs no tā, cik daudz odu saņem asinis.

Kucēni kultivē tieši augsnē. Liellopu radīšana ilgst 3 gadus. Lācenes kāpurus arī attīstās ilgu laiku. Colorado vabole uzliek olas tieši uz augu lapām.

Uztura īpatnības

Muzeji, moskīti un mieži barojas galvenokārt ar cilvēka vai mugurkaulnieku asinīm. Bet tur ir sugas, kas dod priekšroku augu patēriņam. Diptera kukaiņu kodumi cilvēkiem ir ļoti sāpīgi. Daudzi cilvēki cieš no infekcijas slimībām.

Habitat

Umus bieži var atrast pie ūdens tilpnēm.Moss ir taiga iedzīvotāji, bet viņi var arī dzīvot citos apstākļos. Umeņi ir plaši izplatīti Kaukāzā un Vidusāzijā. Muļķes labāk iztikt pie cilvēka mājokļa. Mušas lido pie liellopiem, tāpat kā sīpoli. Vilki dzīvo zemē, zārkā krikets, zirnekļi visur.

Bīstams cilvēkiem

 • Mutes nav sevišķi bīstamas, bet var pieļaut diezgan smagas infekcijas slimības. Bite galvenokārt lido un plekstu, un tikai tuvāk kritumam.
 • Stalkers nokauj gan cilvēkus, gan dzīvniekus. Viņi parādās vasaras vidū. Interesanti, ka ritmiskas skaņas piesaista kukaiņi.
 • Odi slikti iekost, bet var paciest dažādas slimības, tai skaitā malāriju.
 • Moss, neskatoties uz to nelielo izmēru, ļoti sāpīgi uzkodas. No tā rodas lieli blisteri, kas nomāc 3 dienas. Colorado vaboles un lāči nodarītu ievērojamu kaitējumu dažādu kultūraugu kultūrām.

Interesanti fakti

 • Lieli odi ar ķermeni, kas pārklāti ar blīvu matiņu, sauc par tolstopodiem vai marta mušas. Pēdējais vārds viņiem ir tāds, ka pavasara sākumā viņi sāk vākt un riņķot pa gaisu.
 • Aizsargs ir tik nosaukts, jo tā tuvredzība. Lielos attālumos viņš spēj uzņemt pārvietojamu automašīnu zirgam un ilgi, lai sasniegtu objektu.
 • Augļu lidošana ir īsts ģenētikas meklētājs. Viņas gēnos ir ierakstīti visi norādījumi par jebkuru dzīvnieku un augu attīstību.
 • Mušu mīlēt kūtsmēslus, jo tas ir lielisks pārtikas produkts kukaiņu kāpuriem.
 • Visbīstamākie kukaiņi uz Zemes ir odi.

Dziļie kukaiņi un citi kaitēkļi rada reālus draudus cilvēkiem. Viņi ir daudzi, bieži vien savāc sprogas un pārvadā dažādas smagas infekcijas.Daudzu mušu kodumi ir ļoti sāpīgi. Daudzas kukaiņu sugas ir kaitīgas kultūraugiem.