Liik kõige levinum putuka majas ja meetodeid nendega tegelemiseks

Juuli 2019

Video: Teachers, Editors, Businessmen, Publishers, Politicians, Governors, Theologians (1950s Interviews) (Juuli 2019).

Anonim

Mājsaimniecības insektu parazīti ir tik dažādi, ka, lai uzskaitīt pat pamata par savas sugas nav pietiekami daudz pirkstus kukaiņi vai Insecta ir klasei posmkāju, bezmugurkaulnieku un saskaņā ar tradicionālo formu klasifikāciju, kukaiņi un millipedes pieder traheynodyshaschim.

Mājas kukaiņu sugas ir daudz, un to uzskaitīšana notiek diezgan ilgu laiku. Daudzi kukaiņi apdzīvo ne tikai privātas mājsaimniecības, bet arī dzīvo dzīvoklī. Šādi kukaiņi parasti tiek klasificēti pēc bojājuma pakāpes un briesmām cilvēkiem. Sadalījums uzņemas šādu grupu klātbūtni:

 • iekšzemes kukaiņi-parazīti;
 • mājas kukaiņu kaitēkļi;
 • Mājas nekaitīgi kukaiņi.

Nekaitīgs iemītnieki

Visvairāk "mīkstie", un praktiski nekaitīgs veidi mājsaimniecības kukaiņi ir silverfish. Dzīvesveids, ko šie centipedes vada, ir analoģisks močrikām: viņi dod priekšroku mitrām, siltajām un tumšajām vietām mājā. Visbiežāk sastopamie šādu kukaiņu veidi ir cukurs, kopējās skalas vai Lepisma saccharina.

utis (latīņu Oniscidea.) - apakškārtai vēžveidīgais no rīkojuma Vienādkājvēži

Šo mājsaimniecības kukaiņi pārtikas kalpo dažādas organiskās, tiek atrasts nogulumos putekļu uzkrāšanos, kā arī paliekām cukura un sīkās pārtikas atliekām.Svari, tāpat kā daudzi centipedes, augļus un mēģina nepievērst uzmanību cilvēkiem.

utis - centipedes, non-kukaiņu, diezgan reti dzīvoklī. Visbiežāk dzīvo vannas istabās un tualetēs. Pārtikas avoti tiem ir organiskie atkritumi no atkritumu tvertnes.

Suga, kas kļūdaini attiecas uz kukaiņiem, ir zirnekļi. Tie, kuri dzīvo mājās bezmugurkaulniekiem - dabisko ienaidnieku, kas baidās no lidošanas asins nepieredzējis kukaiņi. Dzīvoklī šādi "kaimiņi" ir ārkārtīgi reti, bet privātmājās zirnekļi ir bieži apmeklētāji.

Turklāt mājdzīvnieki bezmugurkaulnieki, kas dzīvo dzīvoklī - centipedes, millipedes daudzkājis un nekaitīgs, bet ir ļoti nepatīkama izskatu.

kukaiņu kaitēkļiem dzīvoklī

blusas - ir kukaiņi, kurus raksturo ar milzīgo auglības, augstu sāpīgu kodumiem, kā tie ir ļoti bīstami veselībai, jo tie var būt pārvadātājiem daudziem nepatīkamiem infekciju

 • Līce - klasisks asinssūcēji parazīti, kas dzīvo mājoklī, bet nepieder pie tipiskajiem vietējiem kukaiņiem. Viņu sajūta nav saistīta ar māju, bet ar cilvēku. Šādi mājas parazīti ir ļoti bieži un bērniem ir īpaši izplatīti. Kā lai ātri un efektīvi atbrīvotu utu bērnu, mēs jau teicām vienā no mūsu iepriekšējām publikācijām.
 • Cits dzīvoklī dzīvojošo parazītu kukaiņu veids ir blusas. Viņi dzīvo mājdzīvnieku dzīvotnēs, kuru asinis viņi ēd. Tomēr blusas viegli mainīt īpašnieku un spēj uzbrukt personai.

Kā atbrīvoties no prusaku (video)

Mājsaimniecības kaitēkļi

Prusaku - diezgan bieži apmeklētāji ne tikai dzīvokļi, bet arī privātie mājsaimniecības

 • Prusaku ir slavenākais mājsaimniecības kaitēkļiem.Visvairāk daudz un labi zināms mājsaimniecības kukaiņi tarakāns attiecas sarkanā vai "tarakāns", kas var iznīcināt vairākos veidos.
 • Otrais populārākais ir melnais prusaku vai Blatta orientalis. Izmantojot varu absolūti jebkuru pārtikas atkritumus un sadzīves priekšmetus, prusaki spēj ātri apmēram mēnesi, kas negatīvi neietekmē to skaitu.
 • Visgrūtāk atbrīvoties no vietējiem kaitēkļiem, ir vietējās skudras: sarkanā māja un zagļu skudras. Galvenā problēma ar selekcionēt šīs kukaiņus ir klātbūtne daudzajām kabatām, kas vieno ne tikai vienā dzīvoklī, bet dažādos stāvos un saimniecības ēkām. Vienotas kolonnas esamība ļauj mutes migrēt uz dažādām telpām.
 • Vēl vienu lielu vietējo kaitēkļu grupu pārstāv moli. Pārtika šiem kukaiņiem var būt pārtikas preces un labība, kā arī apģērbs.

lidojošus kukaiņus

odu kodieniem izraisa niezi, pietūkumu, apsārtumu pie koduma vietā, un dažos gadījumos nopietnas alerģiskas reakcijas

 • biežās parazītiem par sugu kukaiņi ietver odi. Viņu uzturēšanās dzīvojamās telpās ir diezgan īsa un pēc pārtikas procesa viņi atstāj māju, lai dotu.
 • Lielākā daļa "netīro" kukaiņu, kas dzīvo dzīvoklī, ir mušas. Izdevīgie apstākļi viņu iztikai ir dažādu augu vai dzīvnieku izcelsmes atkritumu uzkrāšanās. Aktīva reprodukcija un spēja nosūtīt dažādu slimību ierosinātājus padara šos kukaiņus par vissliktāko cilvēka ienaidnieku.

Līdzekļi pret odiem ar savām rokām (video)

Gultas insektiem

Bed bugs ir vieni no nepatīkamākajām pet kaitēkļiem.Šie kukaiņi dzīvo gandrīz jebkurā noslēgtā stūrī dzīvoklī, kur viņi var ātri pavairot. Gultas veļa parazīti slīd naktī naktī, kur tie ēd cilvēka asinis.

gultas bugs - bugs skatīt, plaši izplatīta uzdot synanthropic asins nepieredzējis kukaiņi

Daudzie kodumi bedbugs

kāpuru stadijā vajadzībām barība no pirmajām dzīves dienās, un raksturīga atšķirība no pieaugušo kukaiņu ir izmēri. Gultas bugs, kas dzīvo dzīvoklī, ir pārstāvētas vairākās sugās.

Bed bugs (video)

kaitējums cilvēkiem

Tarkan ēd maizi

 • Prusaku ne tikai ēst dažādus pārtikas produktus, bet arī piesārņo to. Turklāt viņi cieš no dažādām infekcijas slimībām un helmintu olām.
 • Bed bugs ir jūsu ķermeņa aģentiem bīstamu slimību, un, lai gan nav zinātnisku pierādījumu par cilvēka inficēšanos ar slimībām bedbugs un to kodumiem, ir diezgan sāpīgi un var izraisīt alerģiskas reakcijas.
 • Iekšzemes skudras, tāpat kā prusaku, ne tikai sabojā pārtiku, bet arī veic dažādas infekcijas.
 • eventuālie blusas mājdzīvnieki var veikt dažas nāvējoši cilvēka slimībām - mēri, tīfu, encefalītu, brucelozi. Turklāt sāpīgu uzkritumu rezultāts bieži vien kļūst par pustulozu iekaisumu uz ādas.
 • Malārija odi izraisīt nopietnas slimības - malāriju, un atšķirt parasto moskītu inficēti ar kopējo cilvēks uz ielas, var būt diezgan grūti.
 • Lies sēk pārtikas un mājsaimniecības priekšmetus ar dažādu slimību patogēniem un helmintu olām.
 • Daudzdzīvokļu dzīvokļi ir nevēlami un nepatīkami izturīgi.

Aizsardzības un profilakses veidi

Iekšējo kaitēkļu un kaitīgo kukaiņu apkarošana ir nepieciešama no brīža, kad tie atrodami mājās. Vairāku vietējo kukaiņu iznīcināšanai daudzi ražotāji ražo specializētus preparātus dažādās formās. Šādus līdzekļus var attēlot ar aerosoliem, pulveriem, šķīdumiem, gēliem, slazdiem, līmlenti, kā arī tabletes vai saspiestā veidā.

Ir daudzas ķīmiskas vielas, kas ļauj, ja ne uz visiem laikiem, tad uz ilgu laiku, lai atbrīvotos no apkārtnē ar kukaiņiem

Papildus, iznīcinot sadzīves kaitēkļiem, piemēram, māju skudras gultas asinssūcēji pārstāvji pasaules insektiem un prusaku, vienlaicīgi uz visiem īrniekiem daudzdzīvokļu ēkā. Pārkāpjot šo noteikumu, mēs varam iegūt tikai pagaidu rezultātu vai nenozīmīgi samazināt kukaiņu skaitu.

Lai iznīcinātu vietējos kaitēkļus, jebkura mūsdienīga insekticīda izmantošana ir ļoti efektīva, bet labākā iespēja ir ērti izmantot īpašas saindētas ēsmas.

Lai noņemtu centipedes mājās novērstu augstu mitruma mājā ir pietiekami, vai arī izmantot modernās insekticīds, piemēram, "Get", "Tsifoks", "Dobrohim" vai "Delta zona."