Milliseid täid on mees

Juuli 2019

Video: Film: Daleko koliko me noge nose (2001)/ As far as my feet will cary me multi-subs (Juuli 2019).

Anonim

Ušu sugas, vispārīgi runājot, ir daudzas - tikai zīdītājiem ir vairāk nekā 500 šo kukaiņu sugu. Tādējādi par parazitē cilvēka tikai divu dažādu veidu utis - cilvēka uts (Pediculus humanus) un kaunuma uts (Pthirus pubis). Viņi diezgan viegli atšķiras gan no ārpuses, gan no viņu dzīvotnēm un no parazītiem.

Bieži vien nepareizi tiek uzskatīts, ka cilvēkam nav divu veidu utu, bet trīs: piemēram, arī galvas un utis atšķiras. Tomēr tie nav atsevišķas sugas, bet tikai cilvēka ieaugu formas (zinātnieki tos sauc par morfotipiem), savvaļas veļu šķirnes. Tie ir pielāgoti dzīvo dažādos apstākļos: Galvassāpes - matiem un galvas, un drēbju skapis (apakšveļa) - par apģērbiem - un tādā laikā parazītisms cilvēkiem nācās izstrādāt šīs atšķirības dzīvesveidu, ka cilvēka ķermenis ir gandrīz nekad nesatiekas un nav krustoties. Laboratorijas pētījumi arī liecina, ka līdz pat pilnīgu atdalīšanos no tām uz dažādām vēl nav sasniedzis, un tad, kad ir kopā (iespējams tikai mākslīgos apstākļos), tie var krustoties un radīt auglīgu pēcnācējus.

Jo zemāk foto rāda dažādu veidu utis ar cilvēku - cilvēku un kaunuma

un nākamo foto - sugas utis cilvēkiem. Pirmais - galvas utis, otrais - Hanging:

Padoms

nav svarīgi, cik daudz bija utis dabā kopumā, tie ir specifiski veidi, kas ir pielāgoti dzīvo tikai vienā veidā uzņēmējas dzīvnieka.Tādējādi cilvēka utis nevar dzīvot uz ķermeņa citu zīdītājiem, izņemot dažas sugas pērtiķiem un suņu utis dzīvo tikai uz suņiem - un tā tālāk.

Tas ir, cilvēks var inficēties ar ielejām tikai no citas personas, bet ne no dzīvniekiem. Šajā ziņā utis būtiski atšķiras no blusām. Pēdējie ir līdzīgi izmēri, bet var parazitēt uz daudzām saimniekaugu sugām.

Visi šķirņu utis cilvēkiem ir līdzīgi tiem, kas pabeidz vairošanās cikls notiek saimnieka organismā, vai tuvu tam - matiem vai apģērba. Visi utis veidi, kas ir cilvēkā, barojas tikai ar asinīm, un atšķirībā no citiem parazītiem kož katra cietušā vairākas reizes dienā - izmaksu maltītes ik pēc dažām dienām, lielākā daļa no asins nepieredzējis kukaiņi (piemēram, gultas bugs), vai pat nedēļas.

Galvas uts

Galvas utis - visbiežāk parazīts un bieži var atrast pat starp cilvēkiem, kas dzīvo parastos veselības stāvokli. Šis kukaiņš inficē tikai galvas ādu, tikai ļoti retos gadījumos vīriešiem pāriet uz ūsām un bārdu.

Kopumā šāda veida utu atšķirties no Hanging nedaudz tumšāku krāsu ķermeņa - tas ir pelēcīgi brūna. Pēc barošanas, insekta ķermeņa krāsa kļūst tumšāka, nekā tas bija agrāk, sakarā ar asins pilienu kuņģī. Fotogrāfijas zemāk parādīs dažus kukaiņus šo veidlapu:

Galvenā atšķirība no galvas utu lina ir atšķirība to dzīvotnes.

Pieaugušo galvu utis izmērs ir aptuveni 2-4 mm. Užu kauliņiem ir izmēri aptuveni 0, 6-2 mm. No galvas utis olas sauc nitu un stingri pievienojiet sieviešu nosaka tos matiem attālumā apmēram 2-3 cm no virsmas skalpa.

Galvas utu pastāvīgi vairojas, neatkarīgi no sezonas. Viņi jūtas lieliski 30-33 ° C temperatūrā un turpina vairoties temperatūras diapazonā no 23 ° C līdz 40 ° C. Utis liekas, kad temperatūra nokrītas zem 0 ° C vai paaugstinās virs 45 ° C.

Šāda veida utu nevar dzīvot bez galvas matiem. Zemāk redzamajā attēlā - utis lien uz saišķi no matu:

Attiecīgi Visdrošākais veids, lai panāktu viņa galvas utis būs frizūra "kails". Citos gadījumos, jums vajadzētu izmantot šampūni, aerosoli vai krēmi, kas satur insekticīdus vai īpašas nekustīgās un biezas kores par utis un nits.

Cootie

Cootie (cits nosaukums - veļas uts) izskatās ļoti līdzīgs galvas un ir līdzīga struktūra ķermeņa ar iegarenu vēdera, un līdzīgiem izmēriem. Tas atšķiras no galvas vainaga ar ķermeņa krāsu - tas parasti ir balts vai gaiši pelēks ar dzeltenīgu nokrāsu un, protams, dzīvotnēm.

Tērps ir piemērots dzīvībai tikai uz drēbēm, kas pastāvīgi vai ļoti bieži atrodas cilvēka ķermenī. Viņai nav iespējams dzīvot uz matiem vai drēbēs, ko persona ļoti reti sastopas. Tāpēc visbiežāk upuri utis kļūt vagabonds, bēgļiem un antisociālu personību, nemaina drēbes reti mazgāt drēbes.

zemāk foto rāda šāda veida utis - uzkrāšanos parazīti redzams uz auduma:

ķermeņa uts kodienu cilvēks to zem apģērba, un vairumā gadījumu - in matiem ķermeņa zonās.

Šie parazīti dēj olas (nits) par apģērbu, jo to kontrole parasti ir daudz vienkāršāka nekā noņemšana galvas utis: tā ir vai nu vāra vai ārstētu bīstams utīm nozīmē lietas sevi, un ķermenis ir rūpīgi jāiztīra, vienkārši izskalot paliekot uz tā kukaiņi.

Iet uz piezīmi

Visas utis var izturēt ilgu niršanu zem ūdens. Mazgājot galvas ādu un matus cirkšņu apvidū netiek mazgāti sevi utis clinging matiem, un turklāt paliek neskarts nitu. Tikai indivīdus var mazgāt prom, kas pēc tam bija uz ādas.

Gūžas valdziņš

No visām utu šķirnēm cilvēka kaunuma masāžā - mazākā. Pieaugušo paraugs sasniedz garumu ne vairāk kā 2 mm, un pirmā vecuma kāpuri - tikai aptuveni 0, 5 mm. Bez mikroskopa šie kukaiņi ir līdzīgi maziem brūniem punktiem, kas ir nedaudz izliekti.

kaunuma utis ietekmē gandrīz vienīgi matains daļu ķermeņa cirksnī, bet retos gadījumos var aizņemt dzīvesvietu un padusēs, un dažos gadījumos (īpaši, ja infekcija caur ūdeni) - par uzacīm un skropstām

zem mikroskopa, ir skaidri redzama atšķirība kaunuma utis ķermeņa forma cilvēka galvas utu (galvas un piekariņš) - parazīts ievērojami īsāks, un ir salīdzinoši masveida ķermeņa izmēra kāju. Jo zem jums foto var redzēt abus utu sugas lielā palielinājumā:

Kaunuma utis visbiežāk nosūtīti dzimumkontakta ceļā, un līdz ar to inficējot viņus tiek uzskatīta par sava veida seksuāli transmisīvajām parasitosis. Tomēr dažos gadījumos kaunuma utis tiek pārnestas uz ūdens vai lietojot parastos apģērbus.

Interesanti ir

Eksperti saka, pēdējos gados lejupslīde inficēties kaunuma utis un samazināt skaitu parazītu kopumā. Tiek uzskatīts, ka viens iemesls, ka - modes un skūta kaunuma apmatojuma, kuru dēļ kukaiņi zaudē tikai atbilstošus nosacījumus par savu eksistenci.

Lūzumi citos dzīvniekos

Citos dzīvos brunču sugas ir daudz atšķirīgākas pēc izmēra un ķermeņa formas.

Piemēram:

  • Zaķapagalks, kas pārklāts ar matiņiem un ļoti blīvu ķermeni. Tas parazitē vairākas trušu un trušu sugas.
  • Cūkgaļas dusmas, kas ir pietiekami lielas un kuru ķermeņa garums ir apmēram 5 mm. Viņa sēž aiz ausīm, uz kakla, iekšu cūku un mežacūku vēdera un kājām.
  • Miesas dumbrs, kas pieder pie audzes. Papildus saimnieka asinīm tas var ēst arī ādas gabalus un dzīvnieku ādas dziedzeru sekrēcijas.
  • Ziloņu utu, kas pielāgotas maņu neesībai no īpašnieka, jo tai ir pagarinājuma gala paplašinājums, kura dēļ tā nokļūst stingri uz ādas.

Tālāk redzamajā fotoattēlā ir redzami daži no šiem utu veidiem. Visas sugas, kas dzīvo ar dzīvniekiem, nav bīstamas cilvēkiem:

Papildus pašām kauliņām arī raganas ir ļoti labi zināmas. Viņiem ir vairāk nekā 3000 sugu, un tie ved lasi, kas līdzinās utīm. Viņu galvenā atšķirība no īstām ielejām ir spēja ēst ne tikai asinis, bet arī dažādus saimnieka ādas atvasinājumus. Pat vairāk daudzputekšņu putnu, bet tie atšķiras no iezīmēm vēl vairāk iezīmju.

Ņemot vērā to, kāda veida utis ir, nevar palīdzēt atcerēties slaveno grāmatu louse.

Tas nav tipisks valdzinājums, bet attiecas uz senoīdu subfamilu un baro dažādas organiskās atliekas: no dažādām pārtikas precēm līdz grāmatām. Tas nav bīstami cilvēkam.

Interesants video: utis un to apstrādes metodes

Gūžas utis zem mikroskopa