Kuidas ja mida võib tappa täid ja tingud peas

Juuli 2019

Video: Film: Daleko koliko me noge nose (2001)/ As far as my feet will cary me multi-subs (Juuli 2019).

Anonim

nogalināt nogalināt utis un nits - divi uzdevumi ievērojami atšķiras sarežģītību, un kļūst skaidrs, parasti ir tikai praksē. Tāpat, un preparāts ir efektīvs, un beigtus kukaiņus gandrīz izliešanu no matiem pēc tā, bet nits ir, un paliek matiem. Un pēc nedēļas vai divām no tām ir izšķīlušies jauniešu kāpurus parazītiem, un viss sākas no jauna …

Fakts, ka pieaugušie ar utīm un to kāpuriem, - pietiekami neaizsargātas kukaiņi mirst no iedarbības daudziem insekticīdiem. Un šeit nits - utis olas ir labi aizsargāti no nelabvēlīgiem vides faktoriem blīvs aizsargpārklājums, un tāpēc noturīgs pret lielāko pediculicides fondiem.

Piemēram, daudzi mūsdienu pediculicides nozīmē iznīcināšanu utu ietekmēt savu nervu sistēmu un izraisīt insektu paralīzi seko nāve. Šādi līdzekļi var iekļūt organismā caur elpošanas trakta utīm (spiracles), un nervu sistēmā pati iekļūt asinsritē. NIT ir tik viegli nokļūt insekticīdu nespēj un pat ienirt nits tajā pašā risinājuma permetrīna (spēcīgu mūsdienu insekticīdu) ne vienmēr ir iznīcināt to.

Tātad nogalināt nits jāizvēlas šim nolūkam tādi fondi, kas ir ovocīda rīcība, kas ir saindēšanās utis olas. Vai var iznīcināt mehāniski gnīda ķemme speciālu ķemmi - tas, starp citu, nav tik garlaicīgs, jo tas var likties pirmajā acu uzmetienā.

Doties uz piezīmi

Agenti, kas iznīcina nits, gandrīz vienmēr iznīcina pieaugušo kauliņus. Tas nozīmē, ka, izvēloties pareizo narkotiku kontroles parazītu var nogalināt nitu un utis, kā saka, "viens insults". Tas ir tikai svarīgi, lai rūpīgi izlasīt norādījumus uz šādiem medikamentiem, jo ​​daudzi no viņiem ir kontrindikācijas, un, ja lieto nepareizi, var būt bīstama cilvēkiem.

Kā nogalināt nitu īpašus preparātus

Varbūt visefektīvāko līdz šim, izstrādājumus no nits - tas nozīmē, kam pamatā Organofosfāti. Šādas vielas ietver, piemēram, karbofosu un hlorpirifosu. Te, starp citu, tas attiecas uz visiem zināmajiem dihlorvosa - vienīgais svarīga lieta šeit ir nejaukt to ar mūsdienu dihlorvosa, vairs kam nekāda sakara ar "padomju" Ruksītis insekticīdu (modernos dihlorvosa dažādu zīmolu izmanto drošākas cilvēku veselībai insekticīdiem no grupas piretroīdi).

Šos organofosfāta insekticīdus parasti uzskata par diezgan toksiskiem cilvēkiem. Bez tam, tie bieži izraisa dažādus kairinājumus, saskaroties ar ādu, un tādēļ parasti pret utīm vairs neizmanto.

Tomēr malations atsevišķās koncentrācijās, joprojām tiek izmantota, lai nogalinātu utis un nits šajā sastāvā, piemēram, šādas zāles:

  • aerosoliem utis un nits Para-Plus - šeit malations ir daļa no preparāta kopā ar papildu insekticīdiem permetrīna un piperonila butoksīds. Visi trīs no šīm ķīmiskajām vielām ir nervu aģenti ir ietekme uz utis, bet malationu var iekļūt caur ādu tieši ķermeņa nits jaunattīstības kāpuri tajā.Aerosols tiek uzklāts uz matu gar visu to garumu, kā arī pret galvas ādu, izplatot matus ar pirkstiem. Pēc tam produktam jāatļauj nostāvēties 10 minūtes un skalot ar tekošu ūdeni.

  • Pedilin šampūns - balstīts tikai uz carbofos un nedaudz vienkāršāk lietojams nekā Para-Plus. Pedīļins tiek uzklāts uz matiem, tāpat kā jebkura cita šampūns, vecumā apmēram 20 minūtes un mazgā. Šajā laikā insekticīds spēj nogalināt ne tikai utis, bet arī nozīmīgu daļu nits.

Interesanti ir

darbības princips malationu (to sauc par malationu), ir, ka tas bloķē fermentu holīnesterāzes, kas, savukārt, ir paredzēts, lai bloķētu pārmērīgo acetilholīna atbrīvošanos. Pēdējais ir nervu transmisija, kas izraisa muskuļu kontrakciju, kad tiek pakļauti nervu receptoriem.

Attiecīgi, ja malations bloķējot cholinesterase, acetilholīna uzkrājas organismā lielos daudzumos, un izraisa kontrakcijas (spazmas) no kukaiņu muskuļiem. Tikai dažas minūtes pēc tam, kad karbofos nokļūst ķermeņa murgā, kukainis ir pilnīgi paralizēts, pēc kura tas ātri nomirst.

Gan Para-Plus aerosola, gan Pedilin šampūns var ne tikai iznīcināt uša un nits, bet arī novest pie blakusparādību rašanās. Immediate briesmas uz cilvēka nervu sistēmas malationa sastāvā šo preparātu nav kā ātri neitralizēti organismā (kukaiņiem, piemēram, "neitralizēšanas" viela nevar uzrādīt).

Tomēr abi preparāti var izraisīt alerģiju un kairinājumu uz ādas. Šī iemesla dēļ, un Para-Plus un Pedilinom nav ieteicams iznīcināt utis bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem, kā arī grūtniecības un zīdīšanas laikā.

Mēs iznīcinām utis un nites ar tautas līdzekļiem

Lai iznīcinātu utis un nits, jūs varat arī apskatīt tautas medicīnu. Dažas no tām ir labas, jo tās ir vienlīdz bīstamas gan pieaugušajiem, gan savām olām.

Daudzu ļaužu tauku ārstniecisko līdzekļu trūkums ir augu briesmas cilvēkiem, jo ​​īpaši, ja tie tiek izmantoti nepareizi. Piemēram:

  • Petroleja, etiķis un ūdeņraža peroksīds var burtiski aizdegt utis un nits uz matiem. Bet, tos lietojot, pastāv vienmēr liela varbūtība iegūt ķīmisku apdegumu, daudz bīstamāka nekā paši parazīti. Turklāt ūdeņraža peroksīds maina arī mati: gandrīz neiespējami nogalināt utu uz galvas, nemainot matu krāsu. Attiecībā uz petrolejas lietošanu - bērniem, kad viņi strādā pie atklātā liesmas avota, ir aizdegšanās uz galvas bērniem. Ne mazāk nosodāmi ir rezultāti, kad mazušu vecāku vecāki nepareizi atšķaida etiķa būtību un mati maina ar šādu šķīdumu bērnam.

  • Dzērveņu sula ļauj atbrīvot matu pieķeršanos matiem, bet tas nespēj tos pilnīgi nogalināt. Labi parādīts ir šī līdzekļa kombinācija ar ķemmītēm, lai ķemmētu utu.

  • Savvaļas ūdens ir toksisks arī nīcām, tāpat kā utīm. Iespējams, to var uzskatīt par vienu no labākajiem tautas pedikulicīda līdzekļiem: ja jūs uzmanīgi vērojat, ka zāles nesasniedz muti vai degunu, tas neradīs kaitējumu.

Tas nozīmē, ka ēteriskās eļļas un dažādu garšaugu noņēmumi pret ieaugļiem un it īpaši pret nitiem lielākoties ir neefektīvi. Šādas vielas novērš kukaiņus, bet, ja parazītiem nav kur iet no viņu galvas, viņi izdzīvos ārstēšanas laikā.

Ko darīt, ja … nav nogalināt nits?

Ir arī ļoti efektīva pieeja, kurā parasti tiek ignorētas nits, un ietekme ir tikai uz neaizsargāto pieaugušu ušu un to kāpuriem. Šī procedūra ir saskaņā ar attīstību parazītu cikla:

  • Pirmais padarījusi iznīcināšana utu kā droši vien iespējams, izmantojot, piemēram, pamatojoties uz dimethicone (aerosolu vai NYDALA Paranit) - viela ir droša, pat tad, ja nejauši lieto iekšā. Uz matu, tikai nits paliek dzīvs.

  • Pēc šādas apstrādes tiek saglabāta pauze 10-12 dienu laikā, kuras laikā visu kāpurus noņem no visām niedrēm.
  • Tad tiek veikta atkārtota procedūra, lai jaunās paaudzes iešņus tiktu noņemtas ar vienādiem līdzekļiem. Parasti šajā gadījumā ir iespējams nogalināt kauliņus gandrīz pilnīgi, neizmantojot īpaši bīstamus preparātus.

Šīs metodes mīnuss ir tā ilgums, taču kopumā šī pieeja ir pati par sevi pamatota.

Droši veidi, kā nogalināt utis

Un, visbeidzot, nogaliniet natus un utu vecos veidus, mehāniski noņemot tos no matiem. Ja izmantojat īpašas ķemmes pediculicides, šis process var ievērojami atvieglot un paātrināt: ķemmes veids NitFree un AntiV neķemmēta vairāk nekā 90% no utis no matiem.

Izņemiet nitu no matiem, kā tas iespējams, pēc tam, kad atbrīvojot viņu pieķeršanos matu dzērveņu sulu vai šampūnu LiceGuard, un tad ķemmēt ķemmi virs vannas un izskalot.

Arī ārzemēs ir aktīvi attīstās ceļu termiski iznīcinātu utis un nits īpašs matu fēnu, bet tik tālu, ka Krievijas tirgus vēl nav iesniegusi iekārtas, lai piemērotu šo metodi.

Un, protams, vienkāršākais un pieejamākais veids, kā atbrīvoties no ielejām un niedrēm, ir viņu dzīvotņu iznīcināšana.Lai to izdarītu, vienkārši noskalojiet inficētos matiņus. Ja šī pieeja ir iespējama estētiski un stilistiski, tā ir racionālāka un vieglāk to izmantot.

Noderīgs video: kā noņemt utu bērnu

Kā pilnīgi noņemt čuļus un matus no matu, izmantojot ķemmi AntiV