Lutikas kahjulike viga (eurygaster integriceps)

November 2018

Video: Voodi Lutikas (November 2018).

Anonim

Bedbug kaitīgs bug (Eurygaster integriceps) - tas ir bīstams kaitēklis graudu kultūru uzrāda maksimālo aktivitāti periodā to augšanu un nobriešanu. Bieži vien jūs varat atrast šo kukaini par jauno dzinumu kviešu ausīm, vai šajā posmā vaska gatavības.

Pat ja šī kļūda, un būtībā ir ienaidnieks lielo rūpnieku, dažreiz tas sāp un dekoratīvās zāles, jo tas, ko nianses kaujas tas ir noderīgi zināt, visiem tiem, kas kaut kādā veidā saistīta ar lauksaimniecību.

Kā kļūda kaitīgs bug

Oval dzīvoklis Mehlis blakts bug, foto no kuriem tiek parādīti zemāk, diezgan atpazīstams:

Kaut arī kukaiņu var būt vairāki krāsu iespējas: pelēka, brūna, pelēka, dzeltenīgi pelēks, tā ir dažāda odes citi kaitēkļi ar ļoti blīvu aizsargkārta apvalku, kas ir pārklāts ar modeļiem - punktiem vai līnijām. Visbiežāk šie modeļi ir bālgans, bet dažkārt tie var būt gaiši zaļā vai sudraba nokrāsa.

Bug apzīmējums, kas aptuveni divas reizes lielāks kā galva, spārni noapaļoti. Šī bug perfekti lido, un, meklējot pārtiku, var pārvarēt attālumus līdz 200 km!

Mutes aparatūra - caurduršanas-nepieredzējis, ar kuras palīdzību kaitēkļu kodumi caur kvieši kāti, nepieredzējis sulu no kapilāru auga.

, attēls fotogrāfijā kļūdu olas ir mazs, ir noapaļota forma un zaļgana krāsa:

Pēc 7-10 dienas pēc olu izdēšanas parādīties kāpuri, kas ir 5 posmi attīstības, un pamazām tuvoties izskatu pieaugušo.Attēlā redzams vabole bug bug kāpuru stadijā 1. vecuma:

Pārskats

: "Es nekad neesmu saskārusies šādus draudus, bet nesen apstādītas jaunu lauka staciju, tieši blakus pļavās var redzēt no bugs un lidoja diezgan … lielas vaboles, krāsains, lidot arī pēc tam, kad viņu kvieši ir absolūti nav nepieciešams, lai sasmalcina, lipīga mīkla … tagad aktīvi cenšas iegūt tos, bet līdz šim nekas darbi bug bug kviešiem -. .. reāla uzbrukuma, lai raža "

Nikita Antonovičs Krasnograda

Dzīvesstils kaitēkļu

Bug Bug ir galvenais drauds kultūraugiem - tās ir tās avots pārtiku. Ziemā bugs meklē jaunu pagaidu dzīvesvietu, pārvietojas uz lapkoku mežiem mežā vai apstājas ar daudzgadīgām nezālēm. Dažreiz kūtīm vai kastēm ar kviešiem var kalpot kā ziemošanas vietas.

Ar pavasara siltumu (10-15 grādiem) sākas bugs, meklējot agrās ziemas kultūras. Kad viņi atrod piemērotu vietu ēšanas un izdzīvošanas nolūkā, ir masveida vīriešu un sieviešu pārošanās. Pēc 10-15 dienām pēc tam katra kaitīga bruņrupuča sieviete sedz 30-40 olas, galvenokārt augu lapām.

Pēc 7-10 dienām parādās jauni kāpuri, kas barojas tāpat kā pieaugušie kukaiņi. Gultasveļu skaita pieauguma dēļ to atveidošanas laikā tie var iznīcināt nopietnu daļu un pat visu kultūru noteiktā apgabalā.

pilnīga konversija cikls kūniņa uz Imago ilgst 20-30 dienas, kuru laikā kukaiņu ir iet cauri pieciem posmiem aug un molting, katru reizi arvien vairāk līdzinās pieaugušo kļūdu.Ja kāpuri visbiežāk tiek atrastas ražotnē, kur tie dzimuši, pēc pārveidošanas Imago jaunas kļūdas kļūdām sāk apmesties kaimiņu ausīm un vairoties, pakāpeniski aptver milzīgas teritorijas.

Jo fotogrāfija iesniegta bedbugs kļūdu uz kviešu auss:

Kā kaitējumu cilvēkiem un bugs bugs jūs varat atbrīvoties no tiem

Tieši cilvēka kaitīgo bug bug ir nekaitīgs. Viņš nejaucas, tāpēc pat tad, ja mājā atrodas kukainis, visvieglāk to izmest no loga.

Pirms atbrīvojat bugs no bedbugs, vispirms tos jāatrod. Zemāk ir brīdinājuma pazīmes sabojāties graudu blakts kļūda:

  • masu vīte jauno dzinumu, kas notiek zonā (ja bugs vēl nav atrisināts visu lauku);
  • Belokolosa vai auss deformācija, mainot tās sākotnējo formu;
  • pie sirmam auss nadkoly pamanāms graudu, mainot tās krāsu vai zīmes (punkti) no bug kodums.

Padoms

Zinātnieki ir atklājuši, ka kaitīgo bug bug dod ēst vērtīgākais cilvēktiesību šķirņu kultūraugu, jaudīgi un spēj strauji augt un rada lielu daudzumu sulas. Kaitējums tiešām var radīt ļoti ievērojamus zaudējumus.

Graudaugos, uz kuriem kļūdas kļūst parazīzes, daudzums glutēna tiks ievērojami pazemināts. Fakts ir tāds, ka bugs siekalās ir īpašs ferments, kas ievērojami maina produkta ķīmisko sastāvu un padara to nederīgu lietošanai. Pīrsings kātu auga ar savu garo smeceris bug ieiet kapilāro fermentatīvo šķidrumu, kas pēc tam izplatās uz augšējo daļu no stumbra un ausīm.

Visbiežāk interesanti ir tas, ka milti, kas iegūti no bojātu ausu kukurūzas, izskatās tāpat kā no veselīgas auss. Tas ir tikai tā īpašības, tas ir tālu no labākā virziena.

Pēc testa sajaukšanas fermenti atkal sāk strādāt. Mīkls kļūst viskozs un viskozs, iegūst tumši pelēku krāsu. Protams, šo miltu nevar izmantot ēdiena gatavošanai vai cepšanai.

, lai cīnītos ar bedbug

Lai novērstu piesārņojumu graudu kaitīgo bugs pasākumi, jums ir nepieciešams ievērot dažus noteikumus:

  • Savlaicīgi tīrīšana nogatavojušās ražas, metode tiešā apvienojot;
  • savlaicīgu cīņu ar savvaļas nezāles, bet obligātu saglabāšanu meža jostas un jomas savvaļas veģetācijas ap laukiem, kas atražo dabiskos ienaidniekus bedbugs;
  • Lauka apaugļošana. Kālija un fosfora izmantošana ir īpaši efektīva;
  • To šķirņu izmantošana, kas pastiprina rezistenci pret parazītiem.

Tomēr, ja gultas kļūda jau ir iekļāvusi laukā un sāka to reizināt, jāveic radikāli pasākumi. Šajā gadījumā palīdzēs ķīmiskie preparāti, kas īpaši pielāgoti šādiem kaitēkļiem.

Vislabāk ir veikt ārstēšanu laikā, kad auss ir sasniedzis piena gatavību. Šajā laikā parazīti tikai sāk to kolonizēt, un pretdarbība būs visefektīvākā. Piemēram, jūs varat lietot šādus medikamentus:

  • Aktara. Neonikotinoīdu insekticīdu grupa, kas efektīvi izsmidzina. Pēc stundas pēc lietošanas, kukaiņi pārstāj barot un dienas laikā pilnīgi nomirt. Aktara ir īpaši efektīva, ar lielu kukaiņu uzkrāšanos, ļauj ātri un viegli iznīcināt lielāko daļu iedzīvotāju;

  • Karate Zion.Piretroīds insekticīds, kas ietekmē kukaiņu nervu sistēmu un izraisa to ātru nāvi (no dažām stundām līdz dienai). Zāles izdalās suspensijas formā, novēršot kaitēkļu rezistences veidošanos.

Un daži citi.

Izsmidzināšanu ar preparātu šķīdumu var veikt no gaisa vai virzīt uz vietas tieši augiem. Abiem iepriekš minētajiem insekticīdiem ir pietiekami plašs darbības virziens, un papildus kaitīgajiem bruņurupučiem tiek iznīcināti arī citi graudaugu kaitēkļi.

Pārskats

Mūsu mājsaimniecībā Aktara parasti aizskar kaitīgu bruņurupuci. Labs līdzeklis, vaboles tikai izdodas lidot, jo mēs izsmidzinām kompozīciju un pēc pāris dienām tās aiziet. Kad kāpurus lūkojas, izsmidziniet to vēlreiz. Pēc tam nav problēmu ne tikai ar bruņurupučiem, bet arī ar citiem parazītiem. Tas ir viens no labākajiem insekticīdiem, ilgu laiku mēs to izmantojam tikai.

Aleksandrs Semenovičs, Pavlograds

Kļūdu kaitējums katru gadu rada lielus zaudējumus lauksaimniecībai, kas ir viens no graudaugu galvenajiem kaitēkļiem. Tāpēc vienmēr jāņem pret to vērstie preventīvie pasākumi, un infekcijas sākumā - rīkoties ātri un masveidā.

Piemērs tam, kā kļūdainu bug bojā kviešu