Kes on voodipesu ja miks nad lõhnavad?

November 2018

Video: Chora Barbie ❄ Sposób na przeziębienie i Ken na ratunek!❄ Bajka po polsku z lalkami Morning routine (November 2018).

Anonim

Klīstošais ņirgojums, kas nereti ir neregulārs pilsētas dzīvokļu apmeklētājs, zinātniski sauc par koka aizsargu. Tas ir pazīstams meža un dārza augu kaitēklis, kas barojas ar to sulām un bieži noved pie visa auga nāves. Saka "Mal bug un smirdošs" nāk no šiem kukaiņiem, kas kļuva slavena ar savu nepatīkamo smaku.

Kāpēc bugs smaržo un kā viņi to izmanto?

Iespējams, daudzi brīnās, kāpēc kļūdas smirdē un kāpēc viņiem ir nepieciešama šī ļoti smarža. Patiesībā šiem kukaiņiem ir diezgan labi attīstīta smaka, kas ļauj viņiem uztvert un klasificēt smaržas, kas rodas no viņu pārējiem brāļiem.

Ne tikai izsmidzina bugs, bet visiem bugs, pat ūdens bugs, ir īpaši dziedzeri, kas atrodas galvaspilsētas aizmugurē. Šajos dziedzeros ir smaržīgs šķidrums, kuru bugs var izmantot briesmu gadījumā. Tas ir indīgs pārējiem kukaiņiem, var izraisīt spazmu, paralīzi un pat nāvi, bet tas pats neietekmē bugus.

Bugs arī izmanto savu smaržu, lai atrastu un piesaistītu piemērotu laulības partneri un nomierinātu konkurentus pārtikai vai sievietei.

Lai saprastu, kā gultas kukaiņi smaržo, jums jāiepazīstina nedaudz nepatīkamo brendiju smarža. Šī smarža ir kļuvusi par īstu gultas kļūdu vizītkarti (ar lielu klasteru, kurā viņi ļoti smaržo, bet vairāku bugu smaržu ir ļoti grūti jūtama).

Bet visvairāk smirdošā kļūda ir mežacūkas. Viņa blīves izdala šķidrumu, kas smaržo vairākas reizes spēcīgāk nekā citi bojājumi.

Tas ir interesanti …

Gultas bug atklāj cilvēku ar asiņu smaržu, ko viņš ļoti smalki aizķer. Bet paša kļūdu ligzda palīdz atrast speciāli apmācītus suņus, kas ir īpaši pieraduši pie kļūdas smakas. ASV viens šāds apmācīts suns maksā vairāk nekā 10 000 ASV dolāru un ir labs profesionālā dezinficētāja palīgs.

Kas sauc par kļūdām ar smaku?

Trakot (ķērpju) ķermeņa garums ir apmēram 10-12 mm, ovāls, plakana forma. Kā redzams fotoattēlā, aizsargājošā krāsa var atšķirties no spilgti zaļas līdz dzeltenīgai un brūnai:

Jāatzīmē, ka daudzi šīs sugas radinieki ir spilgti un pamanāmi. Tāpat kā visiem ģints locekļiem, smaku bug ir pīrsingu sūkājošs mutisks aparāts, kas ļauj caurtīt augu kātu un lapu virsmas slāņus un barot to sulas.

Aukstajā sezonā mežakmens nonāk kāda veida anabiosis, kas iziet no tā ar pavasara atnākšanu. Kad ir iestatīta vairāk vai mazāk siltā temperatūra un zem zemes sāk parādīties kāposti, tiek nosūtīta kļūda, lai atrastu pastāvīgu dzīvesvietu. Lielākā daļa kukurūza, piemēram, ir uz auzu un ērkšķogu krūmiem, bieži vien apdzīvo lapegli un alksni.

Tūlīt pēc migrācijas uz augu kultūrām, vairogi mate un noliek olas. Pēc divām nedēļām olšūnas parādās no olām, kuras arī sāk aktīvi ēst un bojāt augus. Kāpuri ir līdzīgi miniaturiem pieaugušajiem, taču pirms to pilnīgas transformācijas viņi cer sagaidīt dažas rindas ar pilnīgu izmaiņu chitīna pārklājumu.

Stinker dzīvoklī nekaitē personai un vispār nav parazīts. Viņš var nejauši nokļūt atklātā logā vasarā, bet šādos apstākļos nevarēs atveidoties.

Lai atbrīvotos no nejauši nokļuvušā kukaiņa mājā, visvieglāk to izmest uz ielas. Ir vērts atzīmēt, ka miris vai sasmalcināts smaku briesmas ļaunums pat vairāk nekā dzīvo vienu.

Lai nepieļautu koka aizsargu iekļūšanu dzīvoklī, pietiek ar loga moskītu tīklu izmantošanu.

Bugs-stinkers šķirne

Aizsardzības ģimenē ir daudz pārstāvju, no kuriem katram ir savas īpašības. Šie stinky bumbiņas tiek piešķirtas pēc dabas ar oriģinālu spilgtu krāsu un krūti lavā, pārklāta ar blīvu apvalku.

Īpaša iezīme, kas palīdz atšķirt aizstāvjus no citiem bugs, ir izvirzījums uz galvaspilsētas galvassāpēm, kas ir nedaudz taisnstūrveida forma. Sakarā ar šiem izvirzījumiem, kļūda šķiet vēl lielāka un bīstama, lai gan patiesībā tā ir nekaitīga:

Bugs parasti izjūt "no bailēm", tā ir tā dabiskā aizsargājošā reakcija. Lai gan bumbiņas tiek uzskatītas par rūgtenām un nav garšām, putni ēst tos ar prieku.

Fotogrāfijas parāda vairākas vairogu sugas, kurām ir izteikts un spēcīgs "aromāts": Palomene ir zaļa. Šī skaista kļūda ir ievērojama tās zaļās krāsas dēļ, kas rudenī kļūst sarkanbrūna.

  • Red-footed squadron. Viens no lielākajiem ģimenes pārstāvjiem (15 mm), tā ķermenim ir vecās bronzas krāsa.

  • Bicuspid bidentate. Viens no nedaudzajiem plēsīgo bugs, ar lielu prieku ēd ēdenes un tāpēc ir noderīgs kukainis.

  • Ogu pudiņš. Ieteicams ēst tās ogas, kas ir indīgas cilvēkiem (balinātas, valriekstu), tomēr neatsakoties no upēm ar avenēm.

  • Ziemeļgriesnes krustzivis. Viņa aizmugurē var redzēt ļoti skaistu modeli, kas atgādina awesome Āfrikas masku.

  • Aizsargu un to radītā kaitējuma izplatīšana

Bugs galvenais ēdiens ir smirdošs - tas ir dažādu augu sulas, starp kurām ir daudz audzētu un speciāli kultivētu cilvēku. Pēc tam, kad zīdainis atvasi uz augu, tas sāk ātri mirst un vairs nest augļus. Protams, lauku un dārzeņu piesārņošana ar šādiem bojājumiem rada ievērojamus zaudējumus, jo ietekmētie augi vai nu ražo mazāk kultūru, nedz arī augļus.

Katrā bugā ir mazs sūklis, ar kuru tā ekstrahē savu pārtiku. Šī ierīce palīdz tiem viegli izvilkt augu kātiņus, lapas vai augļus un dzert sāli iekšā.

Smakas bumbas siekalās ir indes, ko viņi nonāk augos ēdienkartes beigās. Tas ir tas, kurš izraisa vēsumu. Pareizojošie aizstāvji tādā pašā veidā izpūš zvirbuļu ādu un burtiski izsūc šķidruma saturu.

Bugs smirdēt olas dēšanu tieši uz tiem augiem, kur tie parazitē. Parasti olu skaits sajūvē nepārsniedz 30-40, bet šis skaits var nedaudz atšķirties atkarībā no sugas. Visas oriģinālās olas ir oriģinālās formas, kas ir līdzīgas kuģiem vai kastēm.

Shtitniki ļoti ātri attīsta pretestību pret dažādiem indēm, ar kuru palīdzību viņi mēģina inde saindēt lauksaimniecībā. Šī iemesla dēļ pašiem insekticīdu ražotājiem ir nepārtraukti jāuzlabo izmantotie līdzekļi, mēģinot pārsniegt gultas vismaz vienu vai divus gadus un neļaut tiem pilnībā sagraut ražu.

Tas ir interesanti …

Ģenētiski modificētu produktu attīstība ir daļēji saistīts ar problēmām cīņā pret bedbugs: iegūt dažādus augus, kas nav derīgi pārtikai par kļūdām, ir vienkāršāka un ātrāka, nekā izejas paša veida selektīvi vai pastāvīgi attīstīt jaunas indes .

Galvenie sagraušana bugs skunks notiek dārzu un augļu dārzu, māju viņi ir parazitārās un nevairojas. Vasaras beigās, kad bedbugs meklē labus apstākļus ziemošanas laikā, viņi var nejauši nokļūt dzīvoklī. Vislabākā (un humānā) iespēja ir vienkārši atbrīvot bedbug - tas nemudina cilvēkus un nevar darīt neko bīstamu.

Lai risinātu ar šiem kukaiņiem ar insekticīdiem ir nepieciešama tikai attiecībā uz lauksaimniecību, kur acanthosomatidae apdraudoši kultūrām kultūraugu, un tā skaits ir diezgan liels.

Unikālie kadri: gultas kļūdu savienošana